Řada T a T High 2020: nižší spotřeba pohoných hmot a maximální pohodlí řidičů při jízdě

Řada T a T High 2020: nižší spotřeba pohoných hmot a maximální pohodlí řidičů při jízdě

Renault Trucks uvádí na trh svou řadu dálkových a distribučních vozidel v modelové verzi pro rok 2020. Vozidla řady T a T High jsou podle výrobce úspornější z hlediska spotřeby paliva a zajišťují svým řidičům maximální pohodlí.

Interiér kabiny Renault Trucks T se pyšní novou špičkovou povrchovou úpravou: textilním sedadlem, dvěma loketními opěrkami řidiče a koženým volantem. Pro větší pohodlí při řízení je nyní ve standardní výbavě sloupek řízení nastavitelný ve třech osách. Vozidla řady T jsou vybavena karbonovou přístrojovou deskou, klikami a prahy dveří z hliníku. Renault Trucks T a T High 2020 nabízejí také nové velkokapacitní úložné prostory (221 litrů).

Na přání zákazníka je stále možné upravit exteriér vozidel Renault Trucks T a T High 2020 a zvolit barvu masky chladiče nebo zpětných zrcátek (zářivě černá a jasně oranžová).

Modely T a T High je možné volitelně vybavit systémem Roadpad+. Opravdový palubní asistent Roadpad+ umožňuje řidič poslouchat hudbu, procházet telefon a přitom mít volné ruce nebo bezpečně manévrovat s vozidlem díky bočním a zadním kamerám. S Roadpad+ se řidič může také spolehnout při plánování svých cest na speciální navigaci pro nákladní vozidla. Vozidla dálkové řady Renault Trucks mohou být vybavena motory DTI 11 nebo DTI 13 Euro 6 step D. Umožňují dosáhnout o 3 % nižší spotřeby paliva a emisí CO2 v porovnánípředchozí generací.

Motory Renault Trucks T a T High jsou kompatibilní se syntetickým palivem XTL a s bionaftou.

Inovace i v distribuční řadě

V modelové verzi pro rok 2020 uvádí Renault Trucks také svá distribuční vozidla. Řada D a D Wide nabízí nový, pohodlný a ergonomický interiér kabiny, nové bezpečnostní prvky a aerodynamické vybavení. Distribuční vozidla v modelové verzi 2020 jsou 100% online.

Vozila mají novou palubní desku s novým volantem a černobílým přístrojovým štítem. Pro usnadnění práce řidiče byla do interiéru přidána řada prvků, jako například držák na tablet, volitelně druhý držák na telefon a dva USB-C porty. Vozidla jsou vybavena novým rádiem, které je kompatibilní s digitální pozemní rádiovou síti DAB+.

Renault Trucks nabízí také jako volitelnou výbavu sadu Comfort, která obsahuje kožený volant, sedadlo

řidiče s bočním vedením, další úložné prostory, druhý držák telefonu a střešní okno (pouze u modelu

D Wide).

Vozidla Renault Trucks D a D Wide jsou standardně vybavena adaptivním tempomatem (ACC), který umožňuje automaticky udržet bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla pro plynulejší jízdu v hustém provozu a současně snížit únavu řidiče.

(lan)

Foto: Renault Trucks

spinner