​Přijíždí modernizovaný model Škoda Karoq

​Přijíždí modernizovaný model Škoda Karoq

30.11. – Čtyři roky po uvedení na trh prochází SUV Škoda Karoq modernizací. Modernizovaná verze modelu KAROQ přináší vylepšený designový jazyk, trvale udržitelné materiály, nové technologie a úspornější motory nové generace Evo. V roce 2020 a v prvních šesti měsících roku 2021 byl Kroq po modelu Octavia celosvětově druhým nejdodávanějším vozem české automobilky.

Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti Škoda Auto, řekl: „S počtem více než 500 000 prodaných vozů je Karoq jedním z pilířů úspěchu značky Škoda. Abychom tento trend udrželi, vůz byl pečlivě zmodernizován. Nová verze má nový design, vylepšené aerodynamické vlastnosti a nabízí moderní asistenční systémy a infotainmenty. Jsem přesvědčen, že díky mixu těchto vlastností navážeme na dosavadní úspěch modelu Škoda Karoq.“

Vůz má nyní výraznější vzhled. Širší, šestihranná maska chladiče, užší přední a zadní světla a kola z lehké slitiny s aerodynamickými kryty dodávají vozu nový vzhled. Nová kola z lehké slitiny s černými plastovými aero kryty, nový střešní spoiler a finlety po stranách vylepšují aerodynamické vlastnosti vozu a snižují emise CO2. Interiér nabízí nové potahy, včetně těch z trvale udržitelných materiálů, které jsou dostupné na přání. Modernizovaná verze také přináší nové technologie, například Matrix-LED přední světlomety, kterými Karoq disponuje poprvé, a rozšířenou nabídku asistenčních systémů. Modernizovaný Karoq doplňuje pět úsporných motorů generace Evo koncernu Volkswagen. Dva naftové a tři benzinové motory pokrývají výkonové spektrum od 81 kW (110 k) do 140 kW (190 k). Motor 2,0 TSI o výkonu 140 kW, který je dostupný exkluzivně pro model Karoq Sportline, je nabízen výhradně s pohonem všech kol. Motor 2,0 TDI o výkonu 110 kW je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol.

V roce 2017 představila Škoda Auto své druhé SUV Škoda Karoq, které se vyznačuje vlastnostmi typickými pro značku Škoda. Nabízí velkorysý prostor, vysokou praktičnost a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty. V současné době je Karoq nabízen v 60 zemích světa. Je vyráběn v České republice, na Slovensku, v Rusku a Číně.

(lan)

Foto: Škoda Auto

spinner