Přepravní skupina VCHD Cargo loni zvýšila tržby o 23 procent na 1,24 miliardy Kč

Přepravní skupina VCHD Cargo loni zvýšila tržby o 23 procent na 1,24 miliardy Kč

16.3. - Přepravní skupina VCHD Cargo loni podle předběžných výsledků vykázala tržby za 1,24 miliardy korun a meziročně si polepšila o 23 procent. Nákladní společnost se sídlem v Kladně posilovala v loňském roce na tuzemském i německém trhu. Vzrostl i počet zaměstnanců. VCHD Cargo to uvedla včera v tiskové zprávě. Hospodářský výsledek nesdělila.

Skupina se v současnosti skládá z několika firem. Česká mateřská firma VCHD Cargo loni zaznamenala nárůst tržeb o 17 procent na více než miliardu korun. Tržby německé pobočky VCHD meziročně vzrostly o 93 procent, a u firmy Völker Logistik, která se specializuje na regionální přepravu v Německu, o zhruba 12 procent. Celkově se tržby celé skupiny zvýšily o 23 procent na 1,24 miliardy Kč.

Spolu s tržbami firma navyšovala i počet zaměstnanců. V současnosti ve skupině pracuje celkem 428 lidí, což je o desítky více než před rokem. Většina pracovníků jsou profesionální řidiči.

Skupina loni dále investovala do svých poboček. Na centrále v Kladně dokončila vybudování nového parkoviště pro kamiony a v Havlíčkově Brodu skončila s přestavbou kanceláří, interiéru i exteriéru pobočky. Do své dopravní techniky pak společnost vložila kolem 150 milionů korun. Letos chce firma v investicích pokračovat.

VCHD Cargo byla založena v roce 1997 a specializuje se na exportní a vnitrostátní pozemní přepravu. Firma má v rámci Česka pobočky v Kladně, Havlíčkově Brodě, Brně a Českých Budějovicích.

(čtk)

Ilustrační foto: VCHD Cargo

spinner