Nový silniční dopravce

Podnikatel Andrej Babiš se chystá vstoupit na trh silničních autodopravců

Podnikatel Andrej Babiš se chystá vstoupit na trh silničních autodopravců

PRAHA (21.2.) – Na trh silničních autodopravců vstoupí nová společnost AGF Food Logistics z Agrofert Holdingu podnikatele Andreje Babiše. Nová firma převezme od velké části potravinářských firem ve skupině veškeré aktivity týkající se dopravy. Informoval o tom deník E15.

Cílem je zlevnit dopravu uvnitř holdingu. Firma bude mít na začátku k dispozici asi 200 vlastních vozidel a dalších asi 50 aut si bude najímat od externích dopravců. Největší firmy na trhu autodopravy mají přes 500 vozidel. V prvním roce existence by měla AGF Food Logistics přepravit zboží za zhruba 12,5 miliardy Kč, později pak v hodnotě více než 25 miliard Kč.

Největší počáteční investice dá firma do softwaru pro plánování tras či sledování vozidel a do obnovy vozového parku. Ten v prvním pololetí přijde holding na více než 70 milionů Kč. V současné době má každý z výrobních podniků skupiny Agrofert vlastní distribuční síť a provozuje vlastní vozový park.

Celý projekt začne podle listu v masné divizi holdingu. Pilotní projekt společné dopravy zahrne Kostelecké uzeniny plus firmy Zedníček a Procházka a Vodňanská drůbež, Krahulčí a Kmotr. Postupně se budou do systému začleňovat výrobky dalších společností nejen z oboru výroby masa a uzenin, ale i mlékáren.

Agrofert Holding je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru a dvojkou chemického průmyslu.

(čtk)

spinner