P+R parkoviště na Opatově vyjde Prahu na 659,9 milionu korun

P+R parkoviště na Opatově vyjde Prahu na 659,9 milionu korun

31.10. - Stavba P+R parkovacího domu u stanice metra C Opatov vyjde hlavní město na 659,9 milionu korun. Dosluhující radní hlavního města dnes schválili výběr dodavatele, kterým je sdružení firem BAK stavební společnost, Metrostav DIZ a Geosan Group. Dům bude mít kapacitu 495 míst a na jeho střeše bude park. Zástupci Spolu požadovali odklad výběru dodavatele do zvolení nové rady.

Čtyřpodlažní parkovací dům má zajistit dojíždějícím řidičům návaznost na metro a autobusy. "Součástí stavby parkovacího domu v Chilské ulici je i střešní park, zaujímající plochu bývalého izolačního valu," stojí ve schváleném dokumentu. Park má sloužit také seniorům z blízkého domova důchodců a bude tak koncipován bezbariérově s pomocí ramp. Budou v něm i cvičební prvky.

Praha loni dokončila na Černém Mostě stavbu P+R parkovacího domu pro 886 aut za zhruba půl miliardy korun. Před časem zahájila stavbu dalšího u stanice metra B Nové Butovice, ten má nabídnout 400 stání a vyjít na 293 milionů korun. Další dům magistrát plánuje například na Zličíně. P+R parkoviště jsou určená především pro dojíždějící Středočechy a mají ulevit dopravě v metropoli tím, že řidiči zanechají auto na kraji města a pokračují MHD.

Zástupci koalice Spolu dnes kritizovali fakt, že dosluhující rada rozhodla o tomto a dalších materiálech, které podle nich měla odložit do zvolení nové reprezentace vzešlé ze zářijových voleb. "Standardem vždy bývalo podnikat pouze takové úkony, které nesnesou odkladu a jejichž neuskutečnění by mohlo způsobit hlavnímu městu škodu nebo jiný závažný následek,“ uvedl kandidát Spolu na primátora Bohuslav Svoboda. O tom, jak bude vypadat pražská koalice, stále není jasno, jednání mezi Spolu, Piráty a STAN se od voleb neposunula.

(čtk)

Vizualizace: Praha.eu

spinner