​Návěs Kögel Lightplus přináší větší užitnou hodnotu

​Návěs Kögel Lightplus přináší větší užitnou hodnotu

Osvědčené přípojné vozidlo Kögel Lightplus přináší mnohem více výhod než jediné plus vyjádřené v názvu. Dopravce přesvědčí zvláště maximálním užitečným zatížením s hmotnostně optimalizovaným rámem i nástavbou.

Hlavní plus návěsu Kögel Lightplus ve srovnání se standardní řadou tvoří samozřejmě výrazně větší užitečné zatížení a také vysoká kvalita a stabilita při úspoře materiálu. Lightplus nabízí extra objem, flexibilitu a mnoho možností přizpůsobení díky různému vybavení. S nízkou vlastní hmotností už od 4 828 kilogramů a s běžnou individuální výbavou kolem 5 175 kilogramů je návěs velmi hospodárný i na silnici.Díky speciálním materiálům a profilování nosných prvků zůstává návěs navzdory velkému odlehčení velmi pevný.

Plus I: ultralehký díky lehkému rámu

Rám podvozku vyrobený z lehké ocelové konstrukce je díky vysoké pevnosti navržen pro ještě vyšší užitečné zatížení. Výška rámu nad sedlem činí standardně 120 mm, alternativně lze volit 90 mm s přínosem 40 mm pro vnitřní ložnou výšku.

Plus II: stabilní a odolný

I přes sníženou spotřebu materiálů je Kögel Lightplus stabilní a odolný. A to díky použití kvalitní jemnozrnné oceli a příčně vloženým příčníkům. Konstrukce je stavěná pro rovnoměrné a optimální rozložení hmotnosti nákladu na ložnou plochu. S vnějším rámem z děrované oceli Vario‑Fix vozidel generace NOVUM lze také pohodlně kotvit upínací prvky libovolně a v kombinaci se sériově dodávanými úchyty. Návěs tak nabízí mimořádnou variabilitu při zajištění nákladu.

Plus III: Lehká konstrukce NOVUM

Lehká vozidla Kögel Lightplus nabízejí v závislosti na použití různé ekonomické a ekologické výhody. Přední stěna včetně předních objemových rohových sloupků, zadní rohové sloupky a portálové dveře zadní stěny jsou v základní konfiguraci hliníkové. Hliníkové střešní příčky šetří další cennou hmotnost ve prospěch užitečného zatížení.

Rohové sloupky vpředu a vzadu s volitelnou zvedací střechou jsou navíc výrazně užší než dříve. Tím se ještě více ušetří hmotnost a také se boční nakládání i vykládání zjednoduší a urychlí.

Plus IV: jednotlivé varianty výbavy

U společnosti Kögel jsou potřeby zákazníků na prvním místě – to slibuje firemní motto „Because we care“. Kögel Lightplus je k dispozici s dalším volitelným vybavením pro snížení hmotnosti. Patří mezi ně hliníkové ráfky kol, hliníkové podpěry sedla, lehké pneumatiky nebo hliníkové vzduchojemy.

Nosnost podlahy silné 30 milimetrů a šroubované desky podlahy jsou standardně dimenzovány na zatížení nápravy vysokozdvižného vozíku 5 460 kilogramů.

Volitelně lze nosnost podlahy dokonce zvýšit až na 7 200 kilogramů. Kögel Lightplus má samozřejmě certifikát zajištění nákladu DIN EN 12642 Code XL, aby šetřil také čas při fixování náklady a přinesl dopravci ještě vyšší efektivitu.

Ladislav Černý

Foto: Kögel

spinner