​Model IVECO eDaily získal ocenění "Průlom roku v oblasti elektrických dodávek"

​Model IVECO eDaily získal ocenění "Průlom roku v oblasti elektrických dodávek"

26.3. - IVECO eDaily rozšířilo svou rostoucí sbírku oborových ocenění o vítězství v kategorii "Průlom roku v oblasti elektrických dodávek" na soutěži Fleet News Awards 2024. Soutěž každoročně oslavuje to nejlepší z firemního motorismu ve Velké Británii, od správců vozových parků po dodavatele a výrobce.

Porota složená z odborníků v oboru ocenila eDaily za inovace v technologii eLCV a zaměření na úkoly, které umožňují využívat elektrický pohon bez kompromisů i na těch nejnáročnějších misích. Porota konstatovala, že "z technického hlediska je IVECO velmi pokrokové. S modelem eDaily zaujímá přístup zaměřený na mise, který odráží provoz dodávek s dieselovým motorem, a umožňuje tak všem zákazníkům uvažovat o elektrickém pohonu bez ohledu na způsob použití."

S využitím silného podvozku na bázi nákladního automobilu umožňuje plně elektrické IVECO eDaily bezkonkurenční tažnou kapacitu až 3,5 tuny a užitečné zatížení až 4,6 tuny. Inovativní modulární uspořádání baterií s jednou, dvěma, třemi bateriemi (a nyní i se čtvrtou baterií dostupnou u podvozku 72C s celkovou hmotností 7,2 tuny a rozvorem 5100 mm) umožňuje provozovatelům dokonale vyvážit požadavky na užitečné zatížení a dojezd. Vyměnitelnost baterií umožňuje maximální flexibilitu vozového parku v případě, že se změní úloha vozidla. Model eDaily umožňuje více provozovatelům uvažovat o elektrifikaci, přičemž zachovává robustní DNA modelu IVECO Daily a zároveň přidává působivý výkon elektromobilu.

Podle výrobce má eDaily také bezkonkurenční výkon až 50 kW ePTO. „Jako jediné eLCV, které je v současné době v prodeji a které poskytuje 50kW ePTO, má vozidlo široké možnosti využití energie a je schopno napájet vše od zakázkových nástaveb až po nezbytné vybavení,“ uvedlo IVECO v tiskové zprávě.

(lan)

Foto: IVECO

spinner