Karlovy Vary v příštím roce částečně opraví Ostrovský most

Karlovy Vary v příštím roce částečně opraví Ostrovský most

26.12. - Karlovy Vary v příštím roce opraví Ostrovský most. Nepůjde o celkovou rekonstrukci, ale o dílčí opravy, které prodlouží jeho životnost do kompletní rekonstrukce. Přednost bude mít Chebský most, který je v horším stavu a i dopravně je důležitější, řekl náměstek karlovarské primátorky Tomáš Trtek.

"Ostrovský most je ve stavu, kdy je potřeba s ním něco dělat. V rozpočtu na příští rok máme 12 milionů korun na opravu, která se bude týkat hlavně sanace dilatačních spár. Dojde k jejich odfrézování, vyvrtání, vyčištění a znova zaplnění. Tím prodloužíme životnost mostu, aby byl provozuschopný, řádově o pět až šest let. Mezitím zrekonstruujeme most Chebský a poté se vrhneme na most Ostrovský," uvedl Tomáš Trtek.

Oprava Chebského mostu je zatím naplánovaná na roky 2024 až 2026 nebo 2027. V roce 2024 by měly začít přípravné práce a hlavní část rekonstrukce chce vedení města směřovat na roky 2025 a 2026. Historická památka by se měla zbavit nástavby z 80. let minulého století, která je už na pokraji havarijního stavu. Podrobný časový harmonogram i finanční nároky na rekonstrukci Chebského mostu by měly být známy v příštím roce. Podle Tomáše Trtka půjde asi o nejzásadnější stavební akci v lázeňském městě za posledních mnoho let.

(čtk)

Foto: Magistrát města Karlovy Vary

spinner