​​IVECO, FPT Industrial a Nikola Corporation zahájily spolupráci

​​IVECO, FPT Industrial a Nikola Corporation zahájily spolupráci

Značky IVECO, FPT Industrial a Nikola uspořádaly v prosinci v Turíně společnou akci, kde představily rozsah a plány dohody o společném podniku a spolupráci uzavřené s cílem urychlit transformaci průmyslu směrem k emisní neutralitě těžkých nákladních vozidel třídy 8 v Severní Americe a Evropě přijetím technologie palivových článků.

Stalo se tak tři měsíce poté, co 3. září společnost CNH Industrial oznámila strategické partnerství s Nikola Corporation, jehož součástí je i značka užitkových vozidel IVECO a divize FPT Industrial. Spolupráce zahrnuje vytvoření společného evropského podniku pro vývoj a distribuci kabinových nákladních vozidel s vodíkovými palivovými články a elektrickými bateriemi pro evropský trh. Nikola poskytne své špičkové odborné znalosti z oblasti palivových článků a pokročilé technologie. IVECO společně s FPT Industrial přispěje svými technickými a výrobními znalostmi k industrializaci nákladních automobilů s palivovými články a bateriemi.

IVECO, FPT Industrial a Nikola již zahájily vývoj prvního nákladního automobilu ve společném podniku: bateriový elektrický Nikola TRE, který je založen na nové platformě IVECO S-WAY a integruje technologii nákladního vozidla Nikola, ovládání a infotainment. Očekává se, že testování bude zahájeno v polovině roku 2020, přičemž veřejné uvedení na evropský trh je naplánováno na výstavu užitkových vozidel IAA 2020. Prodej a poprodejní podpora Nikola TRE bude poskytována rozsáhlou evropskou dealerskou sítí IVECO.

(lan)

Foto: IVECO

spinner