​I mezi českými dopravci roste zájem o Optifleet

​I mezi českými dopravci roste zájem o Optifleet

23.3. - Renault Trucks dodává svým zákazníkům společně s novými vozidly rozsáhlou nabídku služeb a dopravních řešení. Mezi českými dopravci roste zájem především o systém Optifleet – řešení pro správu vozového parku, který aktuálně monitoruje více než tisíc jejich vozidel nové modelové řady.

Systém Optifleet nabízí dopravcům řešení pro správu vozového parku na klíč, které jim umožní snížené provozních nákladů a roční úsporu na jednom vozidle až pět tisíc € ročně. Návratnost investice této služby je do tří měsíců. Všechna vozidla Renault Trucks Euro 6 dálkové, těžké stavební a stavební modelové řady jsou vybavena systémem Optifleet již ve výrobě.

Optifleet v sobě kombinuje elektronickou kalkulačku instalovanou ve vozidle, telekomunikační systém pro přenos dat a internetovou stránku, kde jsou všechny informace k nahlédnutí. Obsahuje 4 moduly. Check pro sledování technických dat vozidla na dálku s cílem snížit jeho spotřebu paliva. Drive pro získání informací v reálném čase o době řízení, umožňuje nastavovat a stahovat údaje z tachografu a karty řidič. Map lokalizuje vozidlo v reálném čase a konečně Link, který zprostředkuje komunikaci s řidičem.

„Od uvedení nové modelové řady v roce 2013 využívá služeb Optifleetu více než tisíc vozidel Renault Trucks českých dopravců. Počet vozidel, ve kterých byl systém aktivován, vzrostl meziročně o 100 procent, což je úctyhodný nárůst a svědčí o snaze našich zákazníků maximálně využívat nástrojů, které jim pomohou redukovat provozní náklady. Systém jim poskytuje zpětnou vazbu o provozu vozidel na základě konkrétních dat, která jim umožní snadné vyhodnocení a porovnání. Umožňuje lokalizovat jedno nebo více současně, čímž přispívá k lepší produktivitě vozového parku a snížení provozních nákladů. Optifleet je propojen s řadou logistických firem jako například DHL, Gefco, LKW Walter, TimoCom nebo Arcelor Mittal, “ dodal Vít Jurajda Optifleet Manager, Volvo Group Czech Republic, s.r.o.

(lan)

spinner