​Generálním ředitelem CzechTollu se stal šéf SkyTollu Matej Okáli

​Generálním ředitelem CzechTollu se stal šéf SkyTollu Matej Okáli

28.2. - Generálním ředitelem společnosti CzechToll se stal Matej Okáli. Zároveň je v čele slovenské firmy SkyToll, druhé společnosti v konsorciu, které bude od příštího roku provozovat mýtný systém. Dnes to řekl mluvčí firmy Miroslav Beneš. CzechToll dosud jako jednatel vedl investiční ředitel skupiny PPF Robert Ševela.

Jmenováním Mateje Okáliho do čela CzechTollu firma podle mluvčího chtěla více propojit své fungování se slovenským partnerem v konsorciu. Matej Okáli by měl do firmy přinést zkušenosti s fungováním satelitního mýtného systému, protože slovenský SkyToll spravuje mýto i systém elektronických dálničních známek na Slovensku. CzechToll, který patří do skupiny českého miliardáře Petra Kellnera, vznikl v roce 2017. Společnost dosud generálního ředitele neměla a vedla jí přímo skupina PPF.

Okáli v minulosti působil ve slovenské Investiční a rozvojové bance a také ve společnostech Alcatel a Sitronics, v níž měl mimo jiné na starosti projekty v České republice.

Konsorcium CzechToll/SkyToll loni zvítězilo v tendru na nového provozovatele mýtného systému. Mýto bude řídit deset let za 10,75 miliardy Kč a na konci letošního roku tak vystřídá tak rakouskou společnost Kapsch, který byla mýtným správce od roku 2007. Nový satelitní systém zaváděný vítězem tendru nahradí dosavadní mikrovlnnou technologii.

(čtk)

Foto: Skytoll

spinner