​Fúzí automobilových výrobců PSA a FCA vznikne skupina Stellantis

​Fúzí automobilových výrobců PSA a FCA vznikne skupina Stellantis

19.7. - Společnosti Peugeot S.A. (skupina PSA  ) a Fiat Chrysler Automobiles N. V. (FCA ) v současné době realizují plán fúze 50:50, jenž byl definován v dohodě o sloučení oznámené 18. prosince roku 2019. Nyní společnosti dokončily důležitou etapu plánu a oznámily, že název nové skupiny bude Stellanti.

Stellantis vychází z latinského slovesa „stello“, což znamená „„zářit hvězdami“. Inspiraci čerpá z nového a slibného spojení legendárních automobilových značek a silných firemních kultur, které se podle zástupců obou skupin společně stanou jedním z nových lídrů budoucí éry mobility, a zároveň přitom zachovají veškerou jedinečnou hodnotu jak celku, tak svých dílčích složek.

Stellantis podle nich spojuje velikost skutečně globální společnosti, nadání lidí, know-how a zdroje umožňující poskytovat udržitelná řešení mobility pro nadcházející desetiletí.

Název Stellantis bude používán výhradně na úrovni skupiny jako firemní značka. Dalším krokem v tomto procesu bude odhalení loga, které se spolu s názvem stane identitou společného podniku. Názvy a loga stávajících značek skupiny zůstanou nezměněny.

Jak již bylo uvedeno, dokončení projektu fúze by mělo proběhnout v prvním čtvrtletí roku 2021, při splnění obvyklých podmínek dokončení, včetně schválení akcionáři obou společností na jejich mimořádných valných hromadách a splnění antimonopolních a dalších regulačních požadavků.

(lan)

Foto: PSA

spinner