​Ford a ALD zakládají podnik pro financování vozidel a správu vozových parků

​Ford a ALD zakládají podnik pro financování vozidel a správu vozových parků

18.7. - Ford a ALD Automotive, dva globální poskytovatelé řešení v oblasti mobility, podepsaly smlouvu o založení integrovaného programu leasingových služeb a správy vozových parků pro evropské zákazníky. Nová společnost, která ponese název Ford Fleet Management, bude nabízet osobní i užitkové vozy Ford prostřednictvím prodejní sítě Ford, ale také přímého kontaktu a digitálních platforem.

Ford přináší do partnerství produktovou odbornost a technické řešení online připojení automobilů, zatímco ALD přispěje svojí globální působností a know-how v poskytování komplexních leasingových a fleetových služeb.

Ford Fleet Management zahájí činnost na podzim ve Velké Británii, obdrží-li schválení ze strany relevantních institucí. Záměrem však je později rozšířit působnost i na další trhy.

Nová iniciativa prohlubuje dlouholetý vztah obou společností. Již patnáct let zajišťuje ALD pro Ford v Evropě značkové leasingové služby.

„Tato nová společnost je významným krokem k posílení naší pozice jako vedoucí značky užitkových automobilů v Evropě,“ řekl Stuart Rowley, prezident Ford of Europe.

„Nová iniciativa, která využívá naší vedoucí pozice ve full-service leasingu na evropském trhu, plně odráží náš potenciál k utváření dlouhotrvajících partnerství a je přirozeným prohloubením našeho úspěšného vztahu s Fordem,“ řekl Tim Albertsen, generální ředitel ALD Automotive.

Ford Fleet Management se zaměří zejména na minimalizaci prostojů vozidel. Poskytovat bude vyčerpávající soubor produktů a služeb od leasingu přes údržbu až po systémy digitální správy vozových parků a řešení mobility.

(lan)

Foto: Ford

spinner