​Eurowag přebírá Inelo Group a rozšiřuje své působení na evropském trhu

​Eurowag přebírá Inelo Group a rozšiřuje své působení na evropském trhu

1.11. - Eurowag, přední evropský poskytovatel integrovaných řešení v oblasti komerční silniční dopravy (Commercial Road Transportation „CRT“), získal 100 % společnosti Inelo Group, která se zabývá integrovanými technologickými řešeními pro nákladní dopravu v regionu střední a východní Evropy. Transakce rozšíří geografickou působnost společnosti Eurowag na 16 evropských trhů a zhruba zdvojnásobí její základnu telematických zařízení. Zvětší se také produktové portfolio Eurowagu, které bude nově zahrnovat kritická řešení určená k řízení pracovní doby a správě vozového parku. Obojí pomůže zákazníkům prostřednictvím digitalizace zvýšit efektivitu provozu a zlepšit pohodu i bezpečí řidičů.

Zakladatel a generální ředitel Eurowagu Martin Vohánka zdůraznil, že akvizice v hodnotě přesahující 300 milionů eur, jež Eurowag za Inelo Group zaplatil společnosti Innova Capital, urychlí rozvoj plně integrované digitální end-to-end platformy, jejímž prostřednictvím chce Eurowag učinit odvětví komerční silniční dopravy čistším, spravedlivějším a efektivnějším.

Skupina Inelo je mezinárodním lídrem v oblasti řešení pro dopravní průmysl. Společnost působí na více než desítce evropských trhů a už 20 let poskytuje odvětví komerční silniční dopravy digitální řešení, například v podobě softwaru pro satelitní lokalizaci GPS (lokalizace vozů řidičů, trasování a monitorování vozidel) či softwaru pro analýzu a vyúčtování pracovní doby řidičů. V posledních několika letech v rámci fondu Innova Capital uskutečnila skupina Inelo čtyři strategické akvizice společností NUSS, Marcos Bis, CVS Mobile a FireTMS. Díky tomu mohla Inelo Group pokračovat v dynamickém růstu a vyvinout se z lokální firmy v lídra v oblasti integrovaných technologií pro dopravu v regionu střední a východní Evropy.

Produktové portfolio Eurowagu získává kriticky důležitou službu

V současné době disponuje telematickými zařízeními Inelo přibližně 87 tisíc vozidel, asi 100 tisíc řidičů využívá software Inelo pro vyúčtování pracovní doby a dalších téměř 60 tisíc jich využívá zúčtování prostřednictvím outsourcingové služby. Kromě toho dodává polská společnost 43 kontrolním inspekcím ve 23 zemích nástroje, které se používají ke kontrole mezinárodní silniční dopravy.

„Tato strategicky významná transakce přináší Eurowagu nejen novou a větší škálu možností, ale také nás výrazně přibližuje k naplnění naší ambice poskytovat zákazníkům v sektoru komerční silniční dopravy plně integrovanou, digitální end-to-end platformu,“ řekl Martin Vohánka a dodal: „Síť Eurowagu se díky společnosti Inelo rozšiřuje přibližně o 87 tisíc nákladních vozidel, což upevňuje naši pozici předního poskytovatele řešení pro správu vozového parku v odvětví komerční silniční dopravy v regionu střední a východní Evropy. Neméně důležitý je fakt, že se naše produktové portfolio rozšířilo o řešení pro řízení pracovní dobry. Tato služba je pro zákazníky kriticky důležitá, a významně tak přispívá k jejich vysoké retenci. Těšíme se, až Magdalenu, Mikolaje a celý jejich tým přivítáme v Eurowagu a budeme moci společně pracovat na dalším rozšiřování naší digitální end-to-end platformy.“

„Vlna digitalizace, která se šíří napříč odvětvím komerční silniční dopravy, má velký potenciál, a Eurowag jej rozeznal spolu s námi. Jsem ráda, že díky partnerství se společností Eurowag budeme pokračovat v rozvoji našeho jednotného, komplexního řešení pro evropskou komerční silniční dopravu. Věřím, že spojení sil s celoevropským lídrem urychlí náš růst,“ řekla se Magdalena Magnuszewska, generální ředitelka skupiny Inelo.

O společnosti EUROWAG

Společnost Eurowag už více než 25 let poskytuje integrované služby mobility a plateb pro mezinárodní dopravní firmy. Ve svém oboru patří k nejrychleji rostoucím společnostem v Evropě. Jejím posláním je zajistit, aby byl provoz milionů nákladních vozidel křižujících Evropu čistší, férový a efektivní. Za tímto účelem nabízí Eurowag svým zákazníkům produkty a služby založené na moderních digitálních technologiích, od plateb za klasické a alternativní palivo, dobíjení elektrických vozidel a platbu mýta přes vracení daní, telematiku a navigace až po paletu finančních služeb či poradenství v oblasti čisté mobility.

Eurowag podporuje inovace i v oblasti filantropie. V rámci projektu Philanthropy and You, jehož se pravidelně účastní ¾ zaměstnanců společnosti, dostává každý ze zaměstnanců Eurowagu individuální rozpočet na dobročinnost a také naprostou důvěru v tom, jak s penězi naloží. Projekt už inspiroval několik dalších velkých IT korporací k podobné aktivitě.

O společnosti Inelo Group

Skupina Inelo je přední polská společnost, která už více než 20 let poskytuje malým a středním podnikům i lídrům na dopravním trhu digitální řešení pro komerční silniční dopravu, například v podobě satelitních systémů pro lokalizaci vozidel a softwaru pro analýzu a vyúčtování pracovní doby řidičů. Díky své široké produktové základně a inovativní strategii „one-stop shop“ se stala Inelo Group obchodním partnerem už pro 10 tisíc dopravních a logistických společností. Skupina Inelo nabízí také integrovaná technologická řešení s důrazem na řízení pracovní doby pro zahraniční trhy, včetně řešení Tachoscan Web na bázi SaaS. Polská značka navíc poskytuje 42 kontrolním orgánům ve 23 zemích nástroje pro mezinárodní kontrolu silniční dopravy.

(lan)

Foto: Eurowag

spinner