DS 3 Crossback E-Tense: Větší dojezd

DS 3 Crossback E-Tense: Větší dojezd

26.11. - DS 3 Crossback E-Tense, první 100% elektrický model v nabídce společnosti DS Automobiles, se vyvíjí. Vůz, který je na trhu od roku 2019, má nyní dojezd 341 km podle kombinovaného cyklu WLTP, což představuje nárůst o téměř 7 %.

Při vývoji bylo prioritou reálné používání modelu DS 3 Crossback E-Tense. Vylepšeno bylo zejména tepelné čerpadlo, které získalo čidlo vlhkosti pro zvýšení účinnosti. Tepelné čerpadlo, které je součástí standardní výbavy, vyrábí teplo kompresí a tím vytváří horký vzduch. Díky tomu se výrazně snižuje potřeba energie.

Výsledkem neustálého vývoje a průběžných diskusí s vítězným týmem Formule E, který spadá do stáje DS Performance, je také optimalizace převodového poměru pro zvýšení účinnosti vozu DS 3 Crossback E-Tense.

K nárůstu dojezdu v reálném provozu dochází také díky použití nových 17palcových pneumatik třídy A, které vyvinula značka Continental. Pneumatika Continental EcoContact 6 Q, která je v nabídce v rozměru 215/60 R17 96H, je vyrobena za využití nové špičkové směsi oxidu křemičitého, která zlepšuje valivý odpor a snižuje emise hluku.

V České republice se DS 3 Crossback E-Tense prodává za cenu od 1 055 000 Kč s palubní nabíječkou 11 kW, která umožňuje třífázové dobíjení.

Díky strategii elektrifikace, kterou společnost DS Automobiles uplatňuje od svého vzniku, je multienergetickou značkou s nejnižšími průměrnými emisemi CO2 v Evropě (100,2 gramů CO2 na kilometr na vozidlo registrované v první polovině roku 2021 podle cyklu WLTP), přičemž podíl elektrifikovaných vozů tvoří v její nabídce více než jednu třetinu. Tato strategie se zrychluje: od roku 2024 budou všechny nové modely DS Automobiles výhradně 100% elektrické.

(pav)

Foto: DS Automobiles

spinner