Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikují dokončovací práce na komunikacích

Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikují dokončovací práce na komunikacích

23.10. - Dopravu v Jablonci nad Nisou zkomplikují od pondělí dokončovací práce na komunikacích. Největší omezení čekají motoristy v Palackého ulici a na Horním náměstí, ale také například v ulicích kolem jablonecké radnice. Většina těchto prací by ale do svátečního víkendu měla skončit. Kvůli frézování v Palackého ulici bude uzavřen i vjezd na největší parkoviště na Horním náměstí, přesto zůstane v provozu, řekl náměstek primátora Petr Roubíček.

"Parkoviště bude v provozu s tím, že otevřeme boční vjezd, který je zhruba v úrovni proti ulici 28. října. Běžně je zahrazený, sloupky dělníci odstraní a doplní tam dopravní značení a bude tudy možné obsloužit celé parkoviště," doplnil Petr Roubíček. Omezení v Palackého ulici se dotkne také chodníků, ulic Petra Bezruče, Antonína Dvořáka, Větrné a 28. října. "Po etapách tam budou frézovat povrch komunikací a pokládat nové asfaltové vrstvy," dodal primátorův náměstek.

Palackého ulice je jednou z hlavních jabloneckých tepen, po níž denně projedou tisíce automobilů. Loni stavbaři modernizovali dvě rušné křižovatky s Riegrovou ulicí a s ulicí U Přehrady. Hlavním cílem projektu bezmála za 17,5 milionu korun byla modernizace semaforů na obou navazujících křižovatkách. Byly v havarijním stavu a navíc nedokázaly reagovat na hustotu provozu. V Riegrově ulici přibyl odbočovací pruh do Mšena, nové je ale také veřejné osvětlení, opravené jsou i chodníky v obou navazujících křižovatkách. Práce tam skončily v prosinci.

Od jara se dalších úprav za zhruba 40 milionů korun dočkal dvoukilometrový úsek. Práce začaly v květnu u základny hasičského záchranného sboru ve Mšeně, kde stavbaři vybudovali novou lávku přes Bílou Nisu, aby cyklisté nemuseli z cyklostezky vyjet rovnou na hlavní silnici. "Součástí projektu byly také úpravy křižovatek kvůli větší bezpečnosti chodců a cyklistů, úpravy zálivů autobusových zastávek, rekonstrukce veřejného osvětlení včetně přemístění stožárů, přechody pro chodce včetně ostrůvků," popsal rozsah prací Petr Roubíček. Vše by podle něj mělo být hotovo do zimy.

Kvůli frézování a pokládce nového povrchu bude v příštím týdnu omezený i průjezd Mírovým náměstím od křižovatky se Smetanovou ulicí za přechod pro chodce. Pracovat se bude také na úpravách obrub u přechodu pro chodce u radnice. "Provoz bude veden obousměrně jedním jízdním pruhem, doprava bude řízena semafory," doplnila Jana Matěchová z kanceláře primátora. Až do poloviny prosince se kvůli stavebním pracím prodlouží uzavírka Průmyslové ulice s odbočkami do ulic 28.října a Korejské, a pracovat se bude také v Kamenné ulici od Dolního náměstí po křižovatku se Smetanovou.

(čtk)

Ilustrační foto: Město Jablonec nad Nisou

spinner