DN č. 13 - Silniční nákladní doprava, Autobusová doprava, vychází 21.6., uzávěrka již 31.5.! 

​Deutsche Post a Ford budou společně vyrábět elektrickou dodávku

​Deutsche Post a Ford budou společně vyrábět elektrickou dodávku

19.6. - Dceřiná společnost Deutsche Post s názvem StreetScooter GmbH a Ford-Werke GmbH budou společně vyrábět rozvážkové automobily s elektrickým pohonem. Deutsche Post se v segmentu menších dodávek již zapsala bezemisním modelem StreetScooter. Nyní obě partnerské strany spolupracují na větším automobilu.

Jeho technický základ bude tvořit šasi Fordu Transit. Vůz bude opatřen elektrickým pohonem a speciální karoserií zkonstruovanou dle specifikací Deutsche Post a DHL Paket. Zahájení výroby je naplánováno na červenec 2017. Do konce roku 2018 vstoupí do rozvážkových služeb Deutsche Post DHL Group nejméně 2 500 vozů tohoto typu. Společný projekt se tedy stane největším výrobcem elektrických dodávek střední velikosti v Evropě.

Obě společnosti, Deutsche Post DHL Group i Ford, si kladou za cíl rozvíjet mobilitu budoucnosti cestou snižování emisí a hledání nových řešení v oblasti dopravy. „Považuji toto partnerství za další důležitou vzpruhu pro elektromobilitu v Německu,“ řekl Jürgen Gerdes, člen představenstva Deutsche Post AG. „Tento krok potvrzuje skutečnost, že Deutsche Post je inovačním lídrem. Uleví městům a zvýší lidem kvalitu života. I nadále budeme směřovat ke zcela logistice s neutrální uhlíkovou stopou.“

„Elektromobilita a inovativní dopravní řešení pro městské oblasti jsou pro nás v současné době, kdy se transformujeme tak, abychom obstáli před výzvami budoucnosti, stěžejní,“ řekl Steven Armstrong, viceprezident Ford Motor Company a prezident pro Evropu, Střední Východ a Afriku. Vedle vybudování nové montážní linky se také významně rozšíří výroba modelů StreetScooter. Celkem by jich na několika místech na západě Německa mělo vznikat 20 tisíc ročně. Deutsche Post aktuálně využívá již 2 500 těchto vozů a zájem postupně projevují i další odběratelé.

(tj)

spinner