DAF uvede na trh novou generaci XD a XF Electric

DAF uvede na trh novou generaci XD a XF Electric

Společnost DAF posiluje svou pozici předního výrobce vozidel „s nulovými emisemi“ uvedením nových elektrických vozidel DAF XD a XF Electric na trh. Tato inovativní nákladní vozidla mají zcela nové modulární hnací soustavy pro „bezemisní“ dojezdy od 200 až přes 500 kilometrů na jedno nabití. Modely DAF XD Electric a DAF XF Electric budou k dispozici jako tahače i podvozky a lze je objednat už nyní. 

Aby se nové modely DAF XD a XF Electric mohly optimálně přizpůsobit potřebám zákazníka, nabízejí efektivní a spolehlivé elektrické motory PACCAR výkon od 170 do 350kW (230 až 480 k). V kombinaci s akumulátory s největší kapacitou může plně elektrický dojezd dokonce překročit 500 kilometrů, v závislosti na okolnostech a oblasti využití.

Vozidla XD Electric a XF Electric nové generace lze rychle nabít s výkonem až 325kW, což umožňuje nabití akumulátoru se střední kapacitou (3 moduly) z 0 na 80% za pouhých 45 minut. Volitelně je k dispozici vestavěná nabíječka s možností nabíjení střídavým proudem (AC) až do 22kW. To poskytuje flexibilitu umožňující provozování vozidla i v případě nedostupnosti stejnosměrných (DC) nabíječek.

Inovativní vozidla DAF XD a XF Electric budou montována na zcela nové výrobní lince v Eindhovenu. Sériová výroba moderních elektrických vozidel DAF začne v roce 2023.

Díky zcela novým modulárním elektrickým hnacím soustavám se společnost DAF opět dostává na vedoucí postavení v oblasti bezemisní přepravy a nabízí svým zákazníkům prémiová, plně elektrická řešení pro nákladní vozidla.

(lan)

Foto: lan

spinner