DAF Efficiency Champion přijíždí s nízkou spotřebou a řadou inovací

DAF Efficiency Champion přijíždí s nízkou spotřebou a řadou inovací

Společnost DAF Trucks CZ představila v České republice tahač DAF XG 4x2 VECTO 46,0, který je součástí řady Efficiency Champion. Toto vozidlo je důsledně zaměřeno na efektivitu, plní emisní třídu III a je vybaveno bezpečnostními prvky, které budou povinné od poloviny letošního roku.

Řada Efficiency Champion zahrnuje modely XD, XF, XG a XG+ nové generace, přičemž vozidla budou k dispozici s motory PACCAR MX-11 a MX-13 a s různými variantami kabiny.

Každý model Efficiency Champion bude standardně vybaven celou řadou funkcí pro úsporu paliva, včetně systému DAF Digital Vision System (kamery namísto zrcátek) a kompletního aerodynamického balíčku se spojlery, mezinápravovými spojlery, blatníky a speciální základní deskou s vedením vzduchu navrženou pro optimální účinnost. Řada Efficiency Champion je také standardně vybavena pneumatikami s nízkým valivým odporem, prediktivním tempomatem a výkonnou motorovou brzdou PACCAR MX Engine Brake. V souladu s metodikou nástroje VECTO jsou například i disky kol hnané nápravy vybavené poklicemi. Spolu s velice nízkou hmotností a pokročilými palubními systémy, jako je například adaptivní tempomat, má nová řada Efficiency Champion pomoci výrazně zvýšit efektivitu přepravy.

Nový software motoru

Efektivitu zvyšuje také nová generace softwaru motoru, který je také k dispozici jako aktualizace pro všechna již dodaná vozidla DAF nové generace.

Nový software zaručuje nejen tichý a vyvážený chod motoru, ale je také připraven k použití v jakýchkoli budoucích doplňcích online platformy pro správu vozového parku společnosti DAF zaměřené na vytvoření podmínek prediktivní údržby. Díky tomu bude vozidlo moci být v neustálém kontaktu se svou domovskou základnou a servisním dealerem, aby bylo možné doporučit proaktivní nebo (v případě potřeby) preventivní údržbu a zajistit tak maximální dostupnost vozidla.

Nejvýhodnější sazby mýtného

Díky optimalizaci efektivity a nízkých emisí CO2 modelů Efficiency Champion lze tato vozidla klasifikovat v CO2 třídě III po dobu až šesti let. Jsou tedy způsobilá pro nejvýhodnější sazbu německého mýtné pro vozidla s konvenční hnací soustavou. To může podle výrobce vést k úspoře až 1,6 eurocentu na kilometr.

Možnost tankovat HVO

Modely DAF XD, XF, XG a XG+ Efficiency Champion jsou také plně vybaveny pro jízdu na HVO – hydrogenovaný rostlinný olej. Tato nejnovější generace biopaliv může dosáhnout snížení emisí CO2 až o 90 procent a významně přispívá k nízké uhlíkové stopě vozidel DAF nové generace.

Ultramoderní systémy ADAS

Vozidla v provedení Efficiency Champion budou v základní výbavě dodána s pokročilými asistenčními systémy řidiče (ADAS) zaměřenými na pomoc při řízení, včetně nejnovějších verzí pokročilého nouzového brzdového systému, asistenta pro rozjezd Drive-off Assist, funkcí DAF Side & Turn Assist, systému rozpoznání rychlostního limitu a systému varování před opuštěním jízdního pruhu.

Vozidlo je vybaveno také například funkcí DAF drowsiness detection, která vyhodnocuje pozornost řidiče a varuje jej v případě únavy, či bezpečnostním systémem, jenž řidiče informuje objektu pohybujícím se blízko vozidla na straně spolujezdce. Nechybí ani příprava na alkoholový zámek.

Nejnižší celkové náklady na vlastnictví

„Každé vozidlo DAF XD, XF, XG a XG+ nové generace je nesporným šampionem v oblasti efektivity ve svém vlastním segmentu,“ řekl k uvedení řady Bart Bosmans, člen představenstva společnosti DAF odpovědný za marketing a prodej. „V souladu s naší filozofií DAF Transport Efficiency představují vozidla řady Efficiency Champion další potvrzením naší vedoucí pozice v této oblasti. Tyto extrémně efektivní modely zaručují každému provozovateli nejnižší náklady na spotřebu paliva a nejvýhodnější ceny mýtného,“ dodal.

(lan)

Foto: DAF Trucks CZ

spinner