Christian Schenk se stane od 1. října novým členem představenstva ŠKODA AUTO

Christian Schenk se stane od 1. října novým členem představenstva ŠKODA AUTO

29.9. - Christian Schenk se stane od 1. října 2021 novým členem představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Financí a IT. Ve funkci nahradí KlauseDietera Schürmanna, který nesl za tuto oblast odpovědnost v předchozích pěti letech. Ch. Schenk byl naposledy členem představenstva za oblast Financí, IT a právních záležitostí ve společnosti MAN Truck & Bus SE. Nový tým představenstva ŠKODA AUTO kolem předsedy Thomase Schäfera je tak kompletní.

Thomas Schäfer, předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO, uvedl: „Děkuji Klausi Dieteru Schürmannovi za práci, kterou pro společnost ŠKODA AUTO vykonal. Rozhodujícím dílem přispěl k tomu, že finanční vývoj společnosti byl v uplynulých pěti letech vynikající. Právě v obtížném pandemickém roce 2020 se mu podařilo striktním řízením nákladů a hotovosti dosáhnout výrazně pozitivního provozního výsledku. Do budoucna mu přeji vše nejlepší. Zároveň mám radost, že se nám v osobě Christiana Schenka podařilo získat nového člena představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Financí a IT. Christian Schenk je uznávaným finančním odborníkem s mezinárodními zkušenostmi v automobilovém průmyslu. Jeho úkolem bude dosáhnout toho, aby se naše společnost stala v dlouhodobém horizontu jedničkou v oblasti efektivity v klíčové evropské konkurenci a aby oblast IT společnosti ŠKODA AUTO získala dobrou kondici pro budoucnost. Panu Schenkovi přeji při plnění tohoto úkolu mnoho úspěchů a těším se na spolupráci s ním.“

Christian Schenk po absolvování studia ekonomie na univerzitě v Göttingenu zahájil v roce 1999 profesní kariéru ve společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu. V letech 2003 až 2006 pracoval jako vedoucí koncernového útvaru Revize pro společnost Europcar International ve Francii a poté přestoupil na pozici finančního ředitele u koncernového importéra VW Group UK v Milton Keynes. Následně Schenk převzal ve společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu vedoucí pozice v útvarech Výsledku a financování (2009-2012) a Celkového finančního plánování (2012-2016). V letech 2016 až 2019 nesl odpovědnost za oblast controllingu značky Volkswagen osobní vozy. V říjnu 2019 byl jmenován členem představenstva společnosti MAN SE za oblast Financí a zároveň i členem představenstva společnosti MAN Truck & Bus SE za oblast Financí, IT a právních záležitostí. V důsledku sloučení společnosti MAN SE s holdingem TRATON SE k 31. srpnu 2021 byla dodatečná pozice v představenstvu společnosti MAN SE mezitím ukončena.

(pav)

Foto: ŠKODA AUTO

spinner