Část obyvatel Církvice si i po otevření obchvatu stěžuje na tranzitní dopravu

Část obyvatel Církvice si i po otevření obchvatu stěžuje na tranzitní dopravu

14.3. - Část obyvatel Církvice na Kutnohorsku si i po nedávném otevření obchvatu stěžuje na tranzitní dopravu. Důvodem je chybějící napojení tamní čerpací stanice na přeložku silnice I/38. Řidiči, kteří chtějí tankovat, musejí sjíždět z obchvatu a k benzince se dostávají částí obce po původní silnici. Lidé kvůli tomu podepisují protestní petici. Možnému připojení pumpy k obchvatu bude 22. března věnována schůzka zástupců obce, společnosti Tank Ono, Ředitelství silnic a dálnic a projektanta, řekl starosta Jiří Volenec.

Podle něj by na jednání mělo padnout nějaké rozhodnutí, závěry obec zveřejní na webu. "Nechci v tuhle chvíli nic předjímat, uvidí se po schůzce," uvedl Jiří Volenec.

Autoři petice si stěžují na hluk a poškozování obecních komunikací, řidiči také údajně nedodržují předpisy. Petice navrhuje uzavření silnice vedoucí z obce k benzinové stanici a umístění značky zákaz vjezdu vozidel s hmotností nad 3,5 tuny mimo vozidel obsluhy a zásobování před vjezdem do obce.

Podle starosty je nynější napojení benzinky nevhodné, ale situace je určitě výrazně příznivější než před otevřením obchvatu. Podotkl, že obcí už nejezdí desetitisíce aut na trase mezi Kolínem a Čáslaví jako dříve, k pumpě podle něj denně projede zhruba tisíc vozidel.

Nový obchvat Církvice začal sloužit řidičům koncem loňského října. Výstavba více než čtyřkilometrové přeložky silnice I/38 trvala přes dva roky vyšla na 445 milionů korun bez DPH. Budování obchvatu nebylo jednoduché. Stavbaře zaměstnala mimo jiné přeložka ropovodu Družba. Kvůli akci musela být zhruba na týden přerušena dodávka ropy z Ruska. Nutné byly i výluky na železnici.

(čtk)

Foto: Ministerstvo dopravy

spinner