​Carsten Intra se stane od září předsedou představenstva Volkswagen Užitkové vozy

​Carsten Intra se stane od září předsedou představenstva Volkswagen Užitkové vozy

11.7. – Prof. Dr. Carsten Intra převezme s účinností od 1. září 2020 funkci předsedy představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy v Hannoveru. Dosavadní předseda Dr. Thomas Sedran povede správu majetkových podílů koncernu Volkswagen v odvětvích užitkových vozidel a strojírenství a v této funkci bude přímým podřízeným příslušného člena představenstva koncernu Gunnara Kiliana. Thomas Sedran bude z pověření koncernového představenstva především koordinovat strategické směřování společností, v nichž má koncern Volkswagen majetkový podíl.

Thomas Sedran se kromě vedení provozních činností značky Volkswagen Užitkové vozy v poslední době zásadně podílel především na jednáních, která vedla k vytvoření strategické mezinárodní aliance se společností Ford. „Mezi zásadní témata budoucího vývoje koncernu Volkswagen patří další rozvíjení obchodu s užitkovými vozidly v souladu se strategií ‚Global Champion‘ a strategický rozvoj strojírenské oblasti,“ řekl předseda představenstva společnosti Volkswagen AG, Dr. Herbert Diess.

Carsten Intra je od července 2017 členem představenstva a personálním ředitelem společností MAN SE a MAN Truck & Bus SE. Navíc je členem představenstva společnosti TRATON SE, odpovědným za oblasti personalistiky a IT. Promovaný strojní inženýr přichází na svou novou pozici předsedy představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy s bohatými zkušenostmi ze segmentu užitkových vozidel. V roce 2001 zahájil svou kariéru jako výrobní inženýr v tehdejší společnosti MAN Nutzfahrzeuge AG, v roce 2004 mu bylo již svěřeno vedení centrálního plánování pro síť výrobních závodů. Od roku 2006 vedl Intra obchodní jednotku těžkých nákladních vozidel. Po dalších manažerských pozicích v Turecku a Brazílii převzal Intra v roce 2012 odpovědnost za výrobu a logistiku v představenstvu společnosti MAN Truck & Bus AG. Od listopadu 2015 měl navíc na starosti také oblast výzkumu a vývoje.

(lan)

Foto: Volkswagen

spinner