Carharing v Brně s jistým parkovacím místem i vozem Tesla

Carharing v Brně s jistým parkovacím místem i vozem Tesla

28.2. - Parkování a nabíjení sdílených elektroaut v Brně bude pro uživatele carsharingu od 1. března jednodušší. Po zaškolení získají uživatelé družstva Autonapůl navíc možnost samoobslužně si půjčit Teslu Model S od firmy Share-Me. Výhodné nabíjení a volné parkovací místo u nabíjecí stanice pak nabídnou Teplárny Brno primárně pro další posilu flotily, novou Škodu CitigoE iV.

„Pro nás je to další milník v rozšiřování elektrického carsharingu v Česku. Tesla je pro vyznavače elektromobilů ikonou a uživatelé našeho carsharingu získávají jako první u nás možnost si ji zcela samoobslužně vypůjčit. Stačí absolvovat krátké vstupní zaškolení s kolegy ze společnosti Share-Me a auto si rezervovat v našem systému. Flotilu jsme doplnili i o CitigoE iV a společně s Renaultem Zoe teď nabízíme celkem tři sdílené elektromobily. Díky Teplárnám Brno pak mají sdílnící jistotu, že si auto vyzvednou nabité a odpadne jim i problém s hledáním parkovacího místa k odstavení auta,“ přiblížil novinky ředitel carsharingu Autonapůl Michal Šimoník.

Síť dobíjecích stanic Tepláren Brno se letos navíc dále rozšíří. Aktuálně jsou dobíječky u tepláren vedle Nákupního centra Královo pole na Cimburkově 2 a na ulici Špitálka. Letos je v plánu spuštění dalších 20 dobíjecích stanic po celém Brně. Na rok 2022 plánují teplárny výstavbu ještě rozsáhlejší. Kvůli noční zavírací době není do systému carsharingu zařazena dobíjecí stanice Tepláren Brno v Galerii Vaňkovka. Podrobnější informace o dobíjecích stanicích, jejich mapu a aktuální obsazení jsou na adrese: https://www.emobilitabrno.cz/

(lan)

Foto: Share-Me

spinner