​Před přístavem v Doveru byly hodinové kolony autobusů, kvůli počasí i kontrolám

​Před přístavem v Doveru byly hodinové kolony autobusů, kvůli počasí i kontrolám

2.4. - Před přístavem v britském Doveru včera dopoledne stáli lidé mířící do Francie v kolonách i několik hodin. Nejhorší byla situace u autobusů, v nichž cestovaly zejména školní skupiny. Včera totiž v Británii začínají dvoutýdenní velikonoční prázdniny. Podle britské strany může za nezvykle dlouhé čekání nevlídné počasí, hustá doprava i zdlouhavé francouzské vstupní kontroly. O dění v přístavu informovala britská média.

Podle vedení přístavu stálo včera ve frontě na 70 autobusů, během dne by jich mělo dorazit na 400, uvedly BBC News. Rodiče školáků z autobusů na twitteru napsali, že děti v přístavu strávily už 12 hodin. Mluvčí přístavu uvedl, že operátoři trajektů využívají maximální kapacitu lodí, a za způsobené nepříjemnosti se omluvil.

Cestujícím uvězněným v kolonách přístav rozdal občerstvení. Podle dopisovatelky BBC na místě děti v jednom z autobusů dostaly bramborové lupínky, čokoládu a vodu.

Obdobná situace byla v Doveru na Velikonoce i loni. Hraniční kontroly se zpřísnily po odchodu Británie z Evropské unie. Přístav se na včerejší zvýšení provozu podle svých slov připravoval, výsledek je ale podle něj "frustrující".

(čtk)

Ilustrační foto: LAN

spinner