Hapag-Lloyd posiluje na rostoucím indickém trhu

Hapag-Lloyd posiluje na rostoucím indickém trhu

Společnost Hapag-Lloyd dubnu úspěšně dokončila akvizici 40procentního podílu ve společnosti J M Baxi Ports & Logistics Limited (JMBPL), kterou již dříve schválil příslušný antimonopolní úřad.

V lednu 2023 uzavřela společnost Hapag-Lloyd za tímto účelem dohodu s přidruženou společností Bain Capital Private Equity, která držela 35procentní podíl ve společnosti JMBPL, a rodinou Kotak, která vlastní většinu akcií společnosti JMBPL.

V rámci své Strategie 2023 společnost Hapag-Lloyd neustále rozšiřuje svou angažovanost v odvětví terminálů, mimo jiné prostřednictvím dohody o převzetí terminálů společnosti SM SAAM se sídlem v Chile. Kromě toho společnost Hapag-Lloyd vlastní podíly v italské skupině Spinelli, kontejnerovém terminálu Wilhelmshaven, kontejnerovém terminálu Altenwerder v Hamburku, terminálu TC3 v Tangeru a terminálu 2 v egyptské Damiettě, který je v současné době ve výstavbě.

Získáním podílu ve společnosti JMBPL posiluje společnost Hapag-Lloyd svou přítomnost na atraktivním rostoucím indickém trhu a zároveň rozšiřuje své podnikání v oblasti terminálů a infrastruktury.

S flotilou 252 moderních kontejnerových lodí a celkovou přepravní kapacitou 1,8 milionu TEU je Hapag-Lloyd jednou z předních světových liniových společností. Má přibližně 14 500 zaměstnanců a více než 400 poboček ve 137 zemích. Hapag-Lloyd disponuje kontejnerovou kapacitou 3,0 milionu TEU včetně jedné z největších a nejmodernějších flotil chladírenských kontejnerů.

(lan)

Foto: Hapag-Lloyd

spinner