​Automobilka SAIC koupí dvě lodě, které dokážou přepravit 7600 aut

​Automobilka SAIC koupí dvě lodě, které dokážou přepravit 7600 aut

9.11. - Největší čínská automobilka SAIC Motor koupí dvě lodě, které budou schopny přepravit každá až 7600 aut. To je téměř dvakrát více, než kolik naloží její nynější lodě. Čínský výrobce plavidla koupí přes svou dopravní divizi Anji Logistics, uvedla s odvoláním na informované zdroje agentura Bloomberg. Celosvětová poptávka po autech je teď na vzestupu, SAIC má v Číně společný podnik s německým koncernem Volkswagen a také největší americkou automobilkou General Motors.

Stávající flotila Anji Logistics sestává z 25 lodí s kapacitou 4300 aut. Dohoda o nákupu dvou nových plavidel bude pravděpodobně podepsána v nadcházejících týdnech, uvedly zdroje Bloombergu. Zástupce čínské automobilky se k věci odmítl vyjádřit.

Údaje o zahraničním obchodě Číny o víkendu ukázaly, že vývoz automobilů v říjnu vzrostl o 86 procent na 220 000, zatímco vývoz aut za prvních deset měsíců roku se více než zdvojnásobil na 2,43 milionu. Největším vývozcem byla právě společnost SAIC.

Cena za stavbu nového plavidla, které dokáže přepravit 7600 vozidel, je podle poradenské společnosti TreaBoat Research přibližně 76 milionů dolarů (1,7 miliardy Kč).

(čtk)

Foto: SAIC Motor

spinner