​Zdravotnický letoun Phenom 300MED certifikován v USA i v EU

​Zdravotnický letoun Phenom 300MED certifikován v USA i v EU

2.2. - Letoun Phenom 300MED získal certifikát STC (Supplemental Type Certificate) od Federálního úřadu pro letectví v USA (FAA) a Agentury Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA). Phenom 300MED je unikátní řešení pro lékařské účely určené pro letadla řady Phenom 300, která jsou již deset let po sobě nejprodávanějším lehkým proudovým letadlem na světě. Certifikace STC proběhla v servisním středisku společnosti Embraer ve Fort Lauderdale na Floridě. S letounem bude létat provozovatel charterových letů, společnost Grandview Aviation.

„Je nám potěšením oznámit certifikaci letounu Phenom 300MED od agentur FAA a EASA,“ uvedla Marsha Woelberová, viceprezidentka divize Worldwide Executive Jets Customer Support & Aftermarket Sales společnosti Embraer. „Řešení Medevac pro lékařské účely těží z vlastností top produktu na trhu, jímž řada letounů Phenom 300 je, a kombinuje tyto jedinečné schopnosti s komplexním lékařským řešením.“

Specifikaci zdravotnického interiéru letounu Phenom 300MED připravila společnost Embraer, vyvinut a certifikován byl poskytovatelem inženýrských služeb, společností Umlaut, která je součástí Accenture a využívá vybavení od firmy Aerolite. Speciálně pro letoun Phenom 300MED vyvinula společnost Aerolite jednotku intenzivní péče (ICU). V souladu s požadavky na certifikaci provedla společnost Umlaut test evakuace s cílem potvrdit, že díky vybavení lze evakuovat dva plně invalidní pacienty.

Instalaci řešení Medevac, které je k dispozici pro nová i aktuálně provozovaná letadla, provádí výhradně divize Embraer Services & Support, což zaručuje nejvyšší kvalitu, spolehlivost a servisní zkušenosti přímo od výrobce.

(lan)

Foto: Embraer

spinner