Zájem o leteckou dopravu na Slovensku letos roste

Zájem o leteckou dopravu na Slovensku letos roste

13.7. - Zájem o leteckou dopravu na Slovensku se v letošním roce zvyšuje. Dvě největší letiště v zemi, v Bratislavě a v Košicích, za pololetí odbavila více cestujících než loni. Vyplývá to z údajů, které letiště zveřejnila. Mluvčí bratislavského letiště M. R. Štefánika Veronika Ševčíková řekla, že letiště letos očekává nový rekord v charterové dopravě, kterou využívají hlavně klienti cestovních kanceláří.

Branami Štefánikova letiště, jehož služeb podle Veroniky Ševčíkové využívají také tisíce českých turistů, prošlo od ledna do konce června 901 563 cestujících. Oproti stejnému období minulého roku to představuje nárůst o 22,5 procenta a zároveň jde o druhý nejlepší výsledek od vzniku letiště v roce 1951.

K nárůstu počtu odbavených cestujících na letišti v Bratislavě, které je dlouhodobě ve stínu nedalekého vídeňského letiště, přispěly nové linky, vyšší četnost spojů nebo větší přepravní kapacita letadel.

„Tento rok bude rekordní sezona dovolených v historii letiště. Proti minulému roku, který byl také rekordní, máme až o 37 procent více (charterových) letů,“ řekla Veronika Ševčíková.

Bratislavské letiště, kam létají také České aerolinie, nabízí 49 pravidelných linek do 23 zemí. Letiště v polovině května zahájilo marketingovou kampaň, která cílila na obyvatele jižní Moravy a Zlínského i Olomouckého kraje.

ČSA rovněž létají na letiště v Košicích, které je druhým největším letištěm na Slovensku. Košické letiště v prvním pololetí odbavilo 213 712 cestujících, což proti stejnému období loni představuje nárůst o 14,2 procenta. V červnu, kdy se rozbíhá sezona dovolených, letiště zaznamenalo v charterové dopravě nejlepší výsledky ve své historii.

(čtk)

Foto: Letiště M. R. Štefánika

spinner