​Vysokorychlostní připojení bude u Emirates dostupné v 50 nových letadlech A350

​Vysokorychlostní připojení bude u Emirates dostupné v 50 nových letadlech A350

12.1. - Letecká společnost Emirates chystá pro cestující lepší zážitek z cesty, a to díky novému vysokorychlostnímu připojení během letu, které poběží prostřednictvím služby GX Aviation od společnosti Inmarsat. Tato služba bude dostupná na palubě 50 nových Airbusů A350, které by měly být uvedeny do provozu v roce 2024. Výsledkem bude lepší konektivita a větší globální internetové pokrytí, a to i na letech nad Arktidou.

Airbusy A350 budou prvními letadly Emirates využívající satelitní síť Global Xpress (GX) od společnosti Inmarsat, jež pohání první a také jedinou globálně dostupnou širokopásmovou síť na světě. Díky tomu budou mít cestující nepřetržitě k dispozici globální připojení bez ohledu na destinaci, nad kterou se zrovna nacházejí. Zákazníci Emirates tak mohou zůstat v on-line spojení s rodinou či přáteli, využívat internet a sociální sítě, a to vše z pohodlí svého sedadla.

Síť GX se v současné době skládá z pěti satelitů v pásmu Ka a bude v rámci technologického plánu společnosti Inmarsat vylepšena přidáním dalších sedmi. Mezi nimi budou dva satelity Inmarsat-6, nejmodernější komerční komunikační satelity, jaké kdy byly vyrobeny, které měly být uvedeny do provozu v roce 2023. Po nich budou následovat tři další družice na geostacionární dráze pro zvýšení rychlosti, kapacity a odolnosti. A nakonec budou následovat dva satelity na vysoce eliptické oběžné dráze, které poskytnou jedinečnou komerční mobilní širokopásmovou službu pro letadla létající ve vyšších nadmořských výškách a přes Arktidu, například na trasách mezi Blízkým východem a Severní Amerikou.

(lan)

Foto: Emirates

spinner