Společnost SMBC uzavřela objednávku na 60 letadel Airbus

Společnost SMBC uzavřela objednávku na 60 letadel Airbus

22.11. - Společnost poskytující leasing letadel SMBC Aviation Capital uzavřela objednávku na 60 letadel Airbus A320neo. Oznámila to včera v tiskové zprávě, finanční podrobnosti transakce ale nezveřejnila. Deník Nikkei Asia na základě tržní ceny letounů předpokládá, že hodnota transakce dosáhne asi 3,4 miliardy USD (přes 76 miliard Kč).

Oznámení přichází několik dní poté, co hlavní rival Airbusu, americký výrobce letadel Boeing, ovládl aerosalon v Dubaji. Zatímco Boeing tam získal nové objednávky na 196 letadel, Airbus se dohodl na dodání 55 strojů.

SMBC je druhou největší společností na světě se zaměřením na leasing letadel. Nyní vlastní, spravuje nebo má objednáno téměř 1000 letadel. Společnost byla založena v roce 2001 a v roce 2012 ji koupilo konsorcium sestávající ze dvou velkých japonských společností - Sumitomo Mitsui Financial Group a Sumitomo Corporation.

Firma zároveň oznámila nárůst zisku za první pololetí o 75 procent na 3,4 miliardy USD. Za tímto výsledkem podle ní stojí příznivé základní faktory v leasingovém sektoru. Připomněla také růst letecké dopravy na krátkých tratích po celém světě a omezenou nabídku letadel.

(čtk)

Foto: Airbus - A320neo

spinner