Společnost Emirates vrátila zákazníkům na refundacích již kolem 30 miliard korun

Společnost Emirates vrátila zákazníkům na refundacích již kolem 30 miliard korun

7.9. – Společnost Emirates oznámila, že do dnešního dne vrátila svým zákazníkům již více než 5 miliard AED (zhruba 30 miliard Kč) v souvislosti s pandemií COVID-19. To ukazuje, jak moc je společnost odhodlána splnit svůj závazek a kompletně dokončit refundační proces.

Od března bylo dokončeno již více než 1,4 milionů refundačních procesů, což odpovídá zhruba 90 % požadavků, které se za tu dobu u společnosti nahromadily. Spadají tam všechny žádosti od zákazníků po celém světě, které společnost obdržela do konce června. Výjimku tvoří několik případů, které budou posuzovány individuálně.

Od začátku pandemie investovala Emirates zdroje navíc, aby byla schopna zlepšit svoje provozní kapacity. Aerolinka rovněž i nadále pracuje se svými partnery, což pomůže těm cestujícím, kteří si svoje letenky zakoupili přes cestovní kanceláře a další zprostředkovatele.

Sir Tim Clark, prezident Emirates Airline, řekl: „Chápeme, že pro naše zákazníky je i jedna zbývající nevyřízená žádost o refundaci příliš. Opravdu se snažíme vše splnit a vyřídit tyto nahromaděné požadavky, jedná se skutečně o bezprecedentní situaci v obrovském měřítku. Většina případů je jasná, proto je řešíme rychle. Ale existují rovněž případy, které vyžadují o trochu více času, neboť je potřeba, aby je náš tým zákaznické podpory prošel řekněme ručně a krok po kroku. Nesmírně si vážíme trpělivosti a porozumění našich zákazníků.“

Cestování po celém světě se pomalu obnovuje a Emirates začaly postupně rovněž znovu zavádět provoz pro osobní dopravu. Vždy je samozřejmě zajištěna bezpečnost zákazníků a jejich příjemný cestovní zážitek.

Společnost zavedla řadu opatření, v leteckém průmyslu nevídaných, aby se její zákazníci cítili bezpečně a získali ztracenou důvěru v létání a cestování. Opatření obsahují například bezplatné pokrytí finančních nákladů na léčbu či povinnou karanténu v případě onemocnění virem COVID-19 během cest, flexibilní rezervace a hygienické kroky po celou dobu cesty.

Emirates v současné době létá do více než 80 měst. Zákazníci Emirates mohou využít spojení mezi Afrikou, Blízkým Východem a asijsko-pacifickým regionem s přestupním spojením v Dubaji, kterou mohou také navštívit, a to díky směrnicím, které povolují vstup do města cestujícím s obchodním či turistickým záměrem. Všichni cestující (i tranzit) mířící do Dubaje a Spojených arabských emirátů se musí povinně prokázat negativním PCR testem na COVID-19, včetně občanů a rezidentů SAE, turistů, a to bez ohledu na zemi, ze které přicházejí.

(lan)

Foto: Emirates

spinner