​Společnost dnata v Praze získala několikaletý kontrakt s China Airlines

​Společnost dnata v Praze získala několikaletý kontrakt s China Airlines

17.9. - Společnost dnata, světový poskytovatel leteckých a cestovních služeb, získala od společnosti China Airlines v České republice víceletý kontrakt. V rámci tohoto partnerství bude dnata pro dopravce zajišťovat kvalitní služby palubního stravování ze svého moderního pracoviště na pražském letišti.

Vyškolené týmy dnata budou ročně připravovat a rozvážet více než 30 tisíc jídel, aby zajistily špičkový gastronomický zážitek na palubách letů této aerolinky. China Airlines v současné době provozuje dva lety týdně mezi Prahou a Tchaj-pejí.

„Jsme hrdí, že jsme si díky našemu inovativnímu přístupu a důrazu na špičkové služby, získali důvěru společnosti China Airlines. Náš zkušený tým vynaloží veškeré úsilí v poskytování exkluzívních služeb, které přispějí k nezapomenutelné cestě každého cestujícího,“ řekl František Šír, generální ředitel dnata Catering & Retail v České republice.

„Těšíme se na dlouhou a přínosnou spolupráci s naším nejnovějším zákazníkem a budeme i nadále investovat do našeho týmu, infrastruktury a zlepšování produktů, abychom zůstali na špičce v našem oboru,“ dodal Šír.

Kromě China Airlines poskytuje dnata své cateringové a maloobchodní služby dalším více než 15 leteckým společnostem v Česku. V uplynulém roce společnost výrazně posílila výrobu, aby podpořila letecké společnosti při rozšiřování jejich provozu. Ve finančním roce 2022-23 dnata na pražském letišti připravila přes 4,5 milionu jídel, což představuje meziroční nárůst o 80 %. Na podporu tohoto růstu dnata přijala dalších 20 lokálních zaměstnanců a nyní v Praze zaměstnává více než 160 specializovaných odborníků.

Cateringová a maloobchodní divize společnosti dnata je jedním z předních světových poskytovatelů služeb v oblasti letového pohostinství. Celkem 10 500 profesionálů v oblasti cateringu ročně připraví více než 110 milionů jídel, která jsou určena pro dopravce s plným servisem, nízkonákladové a VIP dopravce ve více než 60 lokalitách.

(lan)

Foto: dnata

spinner