Smartwings přepravily za pololetí 1,7 milionu cestujících, meziročně více

Smartwings přepravily za pololetí 1,7 milionu cestujících, meziročně více

12.7. - Český letecký dopravce Smartwings za první pololetí letošního roku přepravil přes 1,7 milionu cestujících, což je meziročně o 6,6 procenta více. V letní sezoně dopravce provozuje v průměru 210 letů denně. ČTK to sdělila mluvčí firmy Vladimíra Dufková. Na čísla před pandemií však dopravce stále nedosahuje.

Za první půlrok letošního roku přepravil dopravce asi o osm procent cestujících méně než v roce 2019 před covidovou pandemií.

Na provoz letní letové sezony nasadila společnost 53 letadel, z čehož deset si pronajímá od zahraničních leteckých společností. Právě letní sezona bývá pro českého dopravce klíčová. "Loni během nejvytíženějších letních měsíců využily služeb skupiny Smartwings téměř tři miliony cestujících," uvedla Vladimíra Dufková. Pro letošní letní sezonu společnost očekává další zhruba desetiprocentní nárůst.

Letadla dopravce Smartwings směřují v létě do 148 destinací, a to nejen z České republiky, ale i z Polska, Slovenska a Maďarska.

Největší česká letecká společnost Smartwings patří do koncernu Smartwings Group ze skupiny Unimex Group, kterou vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. V loňském roce přepravil dopravce 5,2 milionu cestujících. Kromě pravidelných linek a charterových letů Smartwings dlouhodobě zajišťují také velké množství speciálních letů pro mezinárodní firmy, světové humanitární a sportovní organizace. Flotila Smartwings Group čítá 43 letadel. Její dceřinou společností jsou České aerolinie.

(čtk)

Foto: Smartwings

spinner