​Šéf Boeingu: Problémy dodavatelského řetězce v letectví se zlepšují jenom pomalu

​Šéf Boeingu: Problémy dodavatelského řetězce v letectví se zlepšují jenom pomalu

3.6. - Problémy dodavatelského řetězce v leteckém odvětví se zlepšují jenom pomalu, ale poptávka aerolinek po letadlech se vrátila na úroveň před pandemií. Na konferenci v New Yorku to včera řekl šéf americké společnosti Boeing Dave Calhoun. Schopnost výrobců letadel, jako je evropský Airbus či jmenovaný Boeing, uspokojit poptávku bude podle Calhouna v následujících pěti letech omezená. Informovala o tom agentura Reuters.

Šéf Boeingu vyzdvihl, že některé segmenty dodavatelského řetězce, například výkovky a odlitky motorů, se v případě amerického výrobce zlepšily. "Musíme být chytří v tom, jak s ohledem na růst poptávky řídit dodávky," řekl Calhoun. Firma podle něj zvýšila dohled nad dodávkami. Sleduje například 25 až 30 dílů od dodavatelů, kteří se dříve potýkali s problémy při výrobě.

Dodavatelská společnost Spirit AeroSystems v dubnu Boeing informovala, že instalace kování na zadní části letadel 737 MAX neodpovídá standardu. To vedlo ke zpomalení dodávek nejprodávanějšího modelu MAX 8.

Minulý měsíc Calhoun řekl, že odstranit slabá místa v dodavatelském řetězci by mohlo trvat až do konce roku 2024. Šéf Airbusu Guillaume Faury předtím uvedl, že výroba se vrátí na úroveň před pandemií na konci roku 2024 nebo možná až v roce 2025.

(čtk)

Ilustrační foto: Boeing

spinner