​Ryanair v září zvýšil počet přepravených cestujících o 49 procent

​Ryanair v září zvýšil počet přepravených cestujících o 49 procent

5.10. - Irská nízkonákladová společnost Ryanair v září přepravila 15,9 milionu cestujících, což je její třetí nejvyšší měsíční údaj. Meziročně počet cestujících vzrostl o 49 procent a proti době před pandemií nemoci covid-19 byl vyšší o 13 procent.

Díky prudkému růstu Ryanair v září také přepravil nejvíce cestujících než v jakémkoliv jiném z nejvytíženějších letních měsíců v době před pandemií. Z té doby byl nejrušnějším letním měsícem firmy srpen 2019, kdy přepravila 14,9 milionu cestujících. Rekordních 16,9 milionu cestujících přepravily aerolinky letos v srpnu.

Společnost v září vypravila více než 88.850 letů. Obsazenost letadel meziročně vzrostla o 13 procentních bodů na 94 procent.

Ryanair se na rozdíl od mnoha leteckých společností snažil, aby jeho piloti a posádky měli i v době pandemie odlétaný stanovený počet hodin, aby mohl využít rychlého oživení poptávky v letošním roce. Společnost nyní očekává, že za finanční rok do konce března přepraví 166,5 milionu cestujících. Tím by výrazně překonala předchozí roční rekord 149 milionů z doby před pandemií, upozornila agentura Reuters.

Konkurenční nízkonákladová společnost Wizz Air uvedla, že v září zvýšila počet cestujících o 52 procent na 4,6 milionu. Obsazenost stoupla o 8,4 procentního bodu na 87,1 procenta, informoval server Travel Weekly.

(čtk)

Foto: Pixabay

spinner