​Ryanair v srpnu zvýšil počet cestujících o 52 procent na další rekord

​Ryanair v srpnu zvýšil počet cestujících o 52 procent na další rekord

3.9. - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair v srpnu přepravila už čtvrtý měsíc za sebou rekordní počet cestujících a nadále si upevňovala pozici největší evropské letecké společnosti podle počtu přepravených. Meziročně se počet cestujících zvýšil o 52 procent na 16,9 milionu. Překonal tak rekord ze srpna 2019, tedy z doby před pandemií, kdy Ryanair přepravil 14,9 milionu cestujících, uvedla dnes firma.

Ryanair na rozdíl od mnoha jiných leteckých společností dbal na to, aby jeho piloti a posádky i v době pandemie neztráceli letové hodiny. Obsazenost letadel se zvýšila na 96 procent z 82 procent loni.

Ryanair podle údajů evropské organizace pro bezpečnost leteckého provozu Eurocontrol minulý týden uskutečnil v průměru více než 3000 letů denně. To byl téměř dvojnásobek ve srovnání s dalším největším konkurentem, firmou easyJet, která uskutečnila 1600 letů, uvedla agentura Reuters.

Tento týden Ryanair představil svůj nejrozsáhlejší zimní letový řád pro Británii. Zavádí 21 nových linek z 21 letišť. Celkem bude z letišť v Británii provozovat 440 linek.

Ryanair plánuje letos přepravit 166,5 milionu cestujících. Před pandemií nemoci covid-19 aerolinky ročně přepravily 194 milionů cestujících.

(čtk)

Foto: Pixabay

spinner