Qatar Airways nasazuje na let do Prahy Boeing 787 Dreamliner

Qatar Airways nasazuje na let do Prahy Boeing 787 Dreamliner

2.11. - Od včerejška začala společnost Qatar Airways jeden let linky mezi Prahou a Dauhá operovat letadlem Boeing 787 Dreamliner. Qatar Airways se tak stala první leteckou společností, která zavedla tento typ letadla na pravidelné lince do Prahy v zimní sezoně. Linka podle statistik dopravce vykazuje významný nárůst cestujících již od inauguračního letu v srpnu 2017.

„Naším letům z Prahy se daří mimořádně dobře, proto jsme během roku postupně navyšovali kapacitu přidáváním dalších letů. Nyní je nám velkým potěšením nabídnout nejnovější generaci letadel s větší kapacitou sedadel, Boeing 787 Dreamliner. Naše lety spojují občany České republiky s destinacemi Qatar Airways po celém světě od srpna 2017 - vždy s bezproblémovým přestupem v Dauhá,“ řekl Grisha Jenkov, Country Manager Eastern Europe-Centre ve společnosti Qatar Airways.

Dreamliner společnosti Qatar Airvays disponuje 254 místy ve dvou třídách. Díky tomu se navýší celková kapacita linky o zhruba 46 procent.

„Nasazení jednoho z nejmodernějších a nejtišších letadel současnosti Boeingu 787 Dreamliner leteckou společnosti Qatar Airways na denní linku do Dauhá je pro Letiště Praha pozitivní zprávou hned z několika důvodů: dojde k podstatnému navýšení přepravních kapacit na trase mezi Prahou a Dauhá, letadlo přispěje k pozitivnímu řešení hlukové zátěže z leteckého provozu v okolí letiště a zároveň zvýší celkový komfort cestujících na palubě během letu,“ řekl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

(mna)

Foto: Letiště Praha

spinner