Pražské letiště je podle hodnocení uživatelů Google pátým nejlepším v Evropě

Pražské letiště je podle hodnocení uživatelů Google pátým nejlepším v Evropě

10.9. - Letiště Praha je podle hodnocení uživatelů Google pátým nejlepším v Evropě. Meziročně si o tři příčky polepšilo. Z více než 20.000 uživatelských recenzí mu vyšlo na pětibodové škále hodnocení 4,3. Nejlépe lidé hodnotili istanbulské letiště, naopak nejhůře letiště v Bordeaux. Žebříček nejlepších evropských letišť podle recenzí z dat Google map sestavil portál Holidu.

Oproti loňskému roku se zlepšilo hodnocení pražského letiště o 0,1 hvězdičky a přibylo mu asi 7000 uživatelských recenzí. Lepší hodnocení z evropských letišť získaly letiště v Istanbulu, Aténách, Portu a Curychu. Nejhůře hodnotili uživatelé Google letiště v Bordeaux, vysloužilo si 2,6 hvězdičky z téměř 9000 recenzí. O jednu desetinu lepší hodnocení mělo letiště v Heraklionu.

"Mám radost, že se Letiště Václava Havla Praha dostalo mezi pět nejlepších letišť podle hodnocení uživatelů Googlu. Hodnocení vnímám jako odměnu za snahu všech našich zaměstnankyň a zaměstnanců, kteří na letišti pracují," uvedl k žebříčku ředitel letiště Jiří Pos.

Na konci loňského roku se Letiště Praha umístilo na chvostu jiného žebříčku, který zohledňoval včasnost letů, názory zákazníků a letištní restaurace a obchody. Ze 151 letišť skončilo na 141. místě. Letiště Praha se tehdy ohradilo a uvedlo, že například na včasnost příletů nemá letiště žádný vliv.

Na nedávném setkání s novináři Pos řekl, že letiště samo o sobě ve statistikách letos zavinilo 0,16 procenta případů zpoždění. "Dominantním důvodem zpoždění je pozdní přílet, a to ve více než 50 procentech případů zpoždění," uvedl.

Z Letiště Praha létají o letním letovém řádu, který platí do konce října, přímé linky do 152 destinací. Letiště chce letos odbavit 13,6 milionu cestujících. Začátkem září překonalo hranici devíti milionů, uvedl Pos na síti X, dříve twitteru. V minulém roce letiště odbavilo 10,7 milionu cestujících, což však bylo stále pod úrovní z předcovidového roku 2019, kdy odbavilo 17,8 milionu pasažérů. S návratem k těmto číslům letiště počítá v roce 2026.

(čtk)¨

Foto: Letiště Praha

spinner