​Nové islandské aerolinky PLAY spouští přímé spojení mezi Prahou a Reykjavíkem

​Nové islandské aerolinky PLAY spouští přímé spojení mezi Prahou a Reykjavíkem

23.3. – Od 5. května začnou nové islandské aerolinky PLAY létat mezi Prahou a Reykjavíkem. Nové spojení umožní přímé lety na Island i cenově výhodné spojení do Spojených států. Aerolinky PLAY budou létat mezi Prahou a Reykjavíkem 2x týdně. Aerolinky PLAY začaly nabízet spojení mezi vybranými evropskými zeměmi a Islandem v loňském roce, od 5. května přidávají přímé spojení i mezi Prahou a Reykjavíkem. V letní sezóně od počátku května do konce října budou létat vždy ve čtvrtek a neděli.

„Velmi nás těší, že můžeme přidat další lety do evropských destinací a posílit náš letový plán. Jsem přesvědčen o tom, že lety mezi Prahou a Reykjavíkem budou velmi oblíbené. Island je stále populárnější především mezi českými turisty vyhledávajícími outdoorové a přírodní zážitky. Na druhé straně Praha je dlouhodobě populárním cílem jak pro islandské turisty, tak i podnikatele,“ uvedl generální ředitel PLAY Birgir Jónsson.

Kromě letů na atraktivní Island chtějí být PLAY i zajímavou možností pro lety do Spojených států. Na jaře začnou aerolinky létat z Reykjavíku do Bostonu, Washingtonu a New Yorku, později přibude i Orlando na Floridě. „Nabídneme atraktivní tarify s jedním přestupem v Reykjavíku. Navíc let z Reykjavíku do Bostonu trvá jen šest hodin,“ dodal Birgir Jónsson. Lety s PLAY do severní Ameriky lze pořídit s cenami pod 10 tisíci korunami.

PLAY začaly létat v červenci loňského roku, za první půl rok zvládly více než 1000 letů a přepravily přes 100 tisíc cestujících. „Letecké společnosti se v posledních dvou letech potýkají s dopady covidových restrikcí i rostoucích cen surovin. V tomto pohledu máme za sebou velmi úspěšný start a těšíme se na cestující z nových destinací včetně Prahy,“ uzavřel Birgir Jónsson. V roce 2022 budou PLAY létat do 24 destinací v Evropě a USA.

(lan)

Foto: PLAY

spinner