Rakousko

Niki Lauda nabídne dálkové lety do Číny

Rakouská letecká společnost NIKI bývalého úspěšného pilota Formule 1 Nikiho Laudy rozšíří nabídku o dálkové lety. Zatím se v roce 2003 založený dopravce specializoval jen na obsluhu krátkých a středních tratí z domovského letiště Vídeň-Schwechat.

Za možné cílové destinace označil Niki Lauda regiony, z nichž se stáhly konkurenční Austrian Airlines, případně kam silně omezily frekvenci spojů. To se týká především letů na Dálný východ, zvláště do Číny. Niki Lauda na ně hodlá nasadit stroje Airbus A330, žádné bližší údaje o počtu letounů a datu prvního mezikontinentálního letu však zatím neuvedl.

„Z našeho pohledu je A330 nejlepší volbou. Je to vysoce ekonomický stroj, u kterého navíc můžeme využít synergického potenciálu spolupráce s Air Berlin a její dceřinou společností LTU,“ řekl Niki Lauda.

Air Berlin je po Lufthanse druhým největším německým leteckým dopravcem a kontroluje 24 procent akcií NIKI. Letové plány obou podniků jsou dlouhodobě koordinovány. Společně nabízejí 300 letů týdně mezi Německem a Rakouskem, což je více, než kolik provozuje Lufthansa i její partner ze Star Alliance – Austrian Airlines.

Ve skončeném obchodním roce 2007/2008 přepravila NIKI 2,1 cestujících a dosáhla obratu kolem 20 milionů €.

Pro Niki má přeprava leteckého zboží na palubách osobních letounů menší význam, ale například spoje z Německa a Rakouska do oblíbeného letoviska Palma de Mallorca přepravují velké objemy zásilek.

Heiner Siegmund

spinner