Německý miliardář Kühne zdvojnásobil svůj podíl v Lufthanse na 10,01 procenta

Německý miliardář Kühne zdvojnásobil svůj podíl v Lufthanse na 10,01 procenta

13.4. - Německý miliardář Klaus-Michael Kühne zdvojnásobil svůj podíl v letecké společnosti Lufthansa na 10,01 procenta. Upevnil tak svou pozici druhého největšího akcionáře po německé vládě, která drží podíl 14,09 procenta. S odvoláním na oznámení Lufthansy o tom včera informoval server Simple Flying.

Klaus-Michael Kühne podíl navýšil prostřednictvím společnosti KA Logistik Beteiligungen, kterou ovládá. Investor hodlá být pro největší evropské aerolinky "dlouhodobým, stabilním a spolehlivým partnerem", uvedla firma Kühne Holding v prohlášení. Čtyřiaosmdesátiletý Kühne ovládá švýcarskou společnost Kühne+Nagel, která se řadí mezi největší evropské logistické firmy.

Vzhledem k rostoucím sazbám za přepravu zboží mají logistické firmy rekordní zisky a nakupují, připomněla agentura Bloomberg. Konkurenční společnost MSC Mediterranean Shipping (MSC) ovládaná italským miliardářem Gianluigim Apontem se například dohodla na koupi afrického dopravního a logistického podniku Bolloré. Jedná také o převzetí většinového podílu v italské letecké společnosti ITA Airways, nástupci Alitalie.

(čtk)

Foto: Lufthansa

spinner