​Největší akcionář aerolinek Wizz Air prodal polovinu svého podílu

​Největší akcionář aerolinek Wizz Air prodal polovinu svého podílu

17.3. - Soukromá investiční společnost Indigo Partners, která je největším investorem v maďarských nízkonákladových aerolinkách Wizz Air, prodala zhruba polovinu svého podílu. V letecké společnosti vlastnila 17,5 procenta, po prodeji se její podíl snížil zhruba na 8,5 procenta. Prodej části podílu firmě vynesl 400 milionů liber (12,1 miliardy Kč), uvedla agentura Reuters.

Indigo prodala institucionálním investorům 7,7 milionu akcií za cenu 52 liber za kus. Před prodejem vlastnila 15 milionů akcií. V pondělí akcie Wizz Air uzavřely na ceně 55,05 libry, včera před polednem ztrácely více než čtyři procenta na 52,80 GBP.

Stejně jako většina evropských leteckých společností i Wizz Air doufá, že cestování po roce omezujících opatření vynucených pandemií se obnoví v květnu. Rostoucí počet nových případů nemoci covid-19 v některých částech Evropy ale zotavení ohrožuje.

V únoru počet cestujících Wizz Airu klesl meziročně o 87 procent. Aerolinky však měly dostatek hotovosti, takže se jim podařilo zvládnout pandemii lépe než většině konkurentům. Nadále také odebírají nová letadla a tvrdí, že mají finanční zdroje na to, aby přežily i v případě, že se letecký provoz letos neobnoví.

Akcie Wizz Air za poslední tři měsíce vzrostly asi o 13 procent, hlavně díky nadějím na obnovení cestování. Loni v dubnu přitom akcie firmy klesly až pod 22 liber.

(čtk)

Foto: Wizz Air

spinner