​Nejdelší přímé lety na světě budou o pětinu dražší než letenky s mezipřistáním

​Nejdelší přímé lety na světě budou o pětinu dražší než letenky s mezipřistáním

6.6. - Nejdelší přímé lety na světě, které v roce 2025 plánují spustit australské aerolinky Qantas Airways, budou o pětinu dražší než letenky s mezipřistáním. Na konferenci Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) v Istanbulu to včeera naznačila finanční ředitelka společnosti Vanessa Hudsonovová. Australská letecká společnost sází na to, že si cestující zhruba za dvacetihodinové lety rádi připlatí, aby se vyhnuli komplikacím a dalšímu času na cestě. Dlouhé lety bez přestupu spojí Sydney s Londýnem a New Yorkem, uvedla agentura Bloomberg.

Letenky na linkách Qantasu mezi australským městem Perth a Londýnem už teď stojí o 20 procent více než lety s mezipřistáním v Singapuru nebo na Blízkém východě, uvedla Hudsonová. Je proto podle ní zcela rozumné předpokládat, že cestující budou ochotni zaplatit stejné zvýšení ceny i v případě chystaných dlouhých letů.

Qantas si k provozování těchto letů objednal 12 upravených letadel s dvěma uličkami Airbus SE A350. Letecká společnost minulý měsíc uvedla, že Projekt Sunrise, jak chystaná dálková spojení nazývá, přinese po uvedení celé flotily do provozu provozní zisk nejméně 400 milionů australských dolarů (5,8 miliardy dolarů) ročně.

V současné době jsou největší přímé lety na světě mezi Singapurem a New Yorkem.

(čtk)

Ilustrační foto: Qantas Airways

spinner