Na německých letištích mají pro cestovatele zdarma test na koronavirus

Na německých letištích mají pro cestovatele zdarma test na koronavirus
25.7. - Na německých letištích budou moci všichni cestovatelé při návratu z rizikových zemí podstoupit zdarma test na koronavirus. Rozhodli o tom ministři zdravotnictví jednotlivých spolkových zemí, uvedla agentura DPA. V případě, že se lidé nebudou chtít nechat testovat a nebudou se moci prokázat čerstvým negativním testem, jim úřady nařídí povinnou dvoutýdenní karanténu.
Na seznamu rizikových zemí vede německý zdravotnický Institut Roberta Kocha (RKI) více než stovku států, kde aktuálně hrozí vysoké riziko nákazy. Jsou mezi nimi například Spojené státy, Egypt, Turecko, Izrael nebo Jihoafrická republika.
"Také navrátilci z nerizikových zemí se mohou nechat během 72 hodin otestovat. Ale nikoli na letišti," uvedla po jednání berlínská ministryně zdravotnictví Dilek Kalayciová. Také pro tyto cestovatele budou testy zdarma.

Německé úřady chtějí rozšířením dostupnosti testů zabránit tomu, aby lidé, kteří se nakazili během dovolené, začali virus šířit po návratu do vlasti. V poslední době se v Německu zvyšuje počet nově odhalených případů nákazy virem SARS-CoV-2. Poslední denní bilance hovoří o 815 nakažených, celkem se v zemi s 83 miliony obyvatel od počátku epidemie infekce potvrdila u 204.183 lidí.

(čtk, tl)

Foto: archiv

spinner