​Lufthansa zruší pětinu vedoucích pozic a tisíc míst v administrativě

​Lufthansa zruší pětinu vedoucích pozic a tisíc míst v administrativě

8.7. - Německá Lufthansa zruší 20 procent vedoucích pozic a tisíc míst v administrativě. Další oznámená úsporná opatření mají největší evropské letecké společnosti pomoci krýt výpadky příjmů způsobené koronavirovou krizí. Firma se zhruba 138 000 zaměstnanci zároveň uvedla, že také na polovinu sníží investice do nových letadel - do roku 2023 si jich tedy pořídí nanejvýše 80.

Akcionáři německé společnosti minulý měsíc schválili vládní záchranný balíček ve výši devíti miliard EUR (240 miliard Kč), který měl aerolinkám pomoci vyhnout se bankrotu. Už začátkem dubna se firma rozhodla zeštíhlit letku a neobnovit aktivity nízkonákladové dceřiné společnosti Germanwings.

Lufthansa včera také uvedla, že se bude snažit co nejrychleji zredukovat vládní půjčky a kapitálové podíly, aby nemusela platit vyšší úroky. Zopakovala, že jí přebývá na 22 000 zaměstnanců, ale že se bude snažit vyhnout nucenému propouštění.

První část státní podpory už firma obdržela minulý týden. Státní banka KfW aerolinkám poskytla první miliardu EUR (téměř 27 miliard Kč) z dohodnutého třímiliardového úvěru.

O záchraně letecké společnosti se nyní debatuje také v Česku, kde je v potížích dopravce Smartwings. Ten v minulých týdnech požádal stát o garanci za úvěr kolem 800 milionů Kč. Začátkem minulého týdne oznámil, že kvůli potížím propustí v následujících měsících až 600 zaměstnanců.

(čtk)

Foto: Lufthansa

spinner