Letiště ve Frankfurtu loni téměř zdvojnásobilo počet cestujících

Letiště ve Frankfurtu loni téměř zdvojnásobilo počet cestujících

17.1. - Letiště ve Frankfurtu nad Mohanem, které je největší v Německu, loni odbavilo 48,9 milionu cestujících. To je téměř dvojnásobek ve srovnání s rokem 2021. Oznámila to společnost Fraport, která letiště provozuje. Počet pasažérů byl nicméně téměř o třetinu nižší než v roce 2019, tedy před příchodem pandemie covidu-19. Tehdy dosáhl rekordních 70,6 milionu.

"Na začátku loňského roku poptávku stále omezovaly obavy ohledně koronavirové varianty omikron," uvedla společnost Fraport. "Od března až do konce roku však osobní doprava zažívala velmi dynamický růst," dodala. Fraport zároveň upozornil, že silný růst loni zaznamenala i další letiště pod její správou, například v Řecku, Turecku či Brazílii. Poukázala však také na provozní komplikace, které oživení poptávky mnoha letištím přineslo.

"V roce 2023 počítáme s dalším růstem. Lidé touží cestovat a my vynakládáme maximální úsilí, aby byly zkušenosti cestujících z letišť co nejlepší," uvedl šéf společnosti Stefan Schulte. "Situace nicméně zůstává obtížná," dodal.

(čtk)

Foto: Fraport

spinner