​Letiště Praha začalo hledat strategického partnera pro Czech Airlines Technics

​Letiště Praha začalo hledat strategického partnera pro Czech Airlines Technics

25.6. - Letiště Praha začalo hledat nového strategického partnera pro svou dceřinou společnost Czech Airlines Technics (CSAT). Cílem je podle letiště zvýšení tržní konkurenceschopnosti firmy, která provádí těžkou i lehkou údržbu a opravy letadel. Informovalo o tom Letiště Praha. Forma partnerství by podle něj měla vzejít z jednání a nabídek.

"Celý proces zahájí oslovení potenciálních partnerů, kteří se také zabývají oblastí letecké údržby a oprav. Následovat bude několik kol jednání, zúžení počtu potencionálních partnerů a výběr nejvhodnějšího. Vše plánujeme v úzké spolupráci s naším jediným akcionářem uzavřít v první polovině příštího roku,“ uvedl předseda představenstva Letiště Praha Jiří Pos. "Nastavení optimální formy partnerství, míra budoucích synergií s Letištěm Praha a plán rozvojových aktivit budou podstatnou součástí vyhodnocení nabídek," dodal šéf letiště.

Na hledání partnerské společnosti letiště spolupracuje s poradenskou firmou EY.

Společnost Czech Airlines Technics vznikla v roce 2010 jako dceřiná společnost Českých aerolinií. Od dubna 2012 byl majitelem společnosti Český Aeroholding, od října 2018 se po fúzi stala jejím jediným akcionářem společnost Letiště Praha. Někdejší technický úsek českého národního dopravce provádí těžkou i lehkou údržbu letadel, dále poskytuje traťovou údržbu letadel, údržby letadlových celků či podvozků, modifikace, opravy a další. Od roku 2018 společnost prodává i spotřební materiál, jako jsou například náhradní díly na letadla. Dopravcům i leasingovým firmám zároveň poskytuje parkovací plochy na letišti. CSAT zaměstnává přes 600 lidí. Předloni firma vykázala zisk dva miliony korun.

(čtk)

Ilustrační foto: Czech Airlines Technics

spinner