​Kuehne+Nagel a letiště Birmingham-Shuttlesworth přivítaly první charterový nákladní let ze Stuttgartu

​Kuehne+Nagel a letiště Birmingham-Shuttlesworth přivítaly první charterový nákladní let ze Stuttgartu

4.4. - Globální logistická skupina Kuehne+Nagel přivítala 2. dubna na mezinárodním letišti Birmingham-Shuttlesworth v americké Alabamě první charterový nákladní let z německého Stuttgartu. Společnosti Kuehne+Nagel a Birmingham Airport Authority oznámily rozšíření leteckých nákladních kapacit do jihovýchodního koridoru USA letos v únoru. Od začátku dubna pak Kuehne+Nagel zajistí mezinárodní nákladní přepravu ze Stuttgartu do Birminghamu v Alabamě dvěma lety týdně.

„Jako světová jednička v letecké přepravě neustále hledáme nové způsoby, jak uspokojit obchodní potřeby zákazníků, kteří nám svěřují řízení své logistiky,“ řekl Greg Martin, senior viceprezident pro leteckou logistiku ve společnosti Kuehne+Nagel. „Naší vizí je udělat z Birminghamu logistickou bránu v rámci jihovýchodních USA. Jsme rádi, že můžeme našim zákazníkům nabídnout nové možnosti, jak v oblasti dodavatelského řetězce mohou dosahovat svých cílů,“ dodal Greg Martin.

(lan)

Foto: Kuehne+Nagel

Boeing 747-8 Freighter dokáže přepravit o 16 % více nákladu než jeho předchůdce a jeho maximální vzletová hmotnost je o 950 liber vyšší. Nová pravidelná letecká linka pomůže mimo jiné automobilovému, leteckému a farmaceutickému průmyslu, což jsou odvětví, jež se při zotavování potýkají s přetížením hlavních dopravních uzlů.

spinner