KLM spouští službu Upload@Home pro snazší kontrolu dokumentů, vyžadovaných kvůli pandemii COVID-19

KLM spouští službu Upload@Home pro snazší kontrolu dokumentů, vyžadovaných kvůli pandemii COVID-19

2.8. - Zákazníci společnosti KLM, kteří cestují do vybraných destinací, si nyní mohou nechat předem zkontrolovat potřebné cestovní doklady, vyžadované kvůli pandemii COVID-19. Nová služba KLM Upload@Home umožňuje zákazníkům cestovat bez zbytečných komplikací, stresu a s časovou úsporou.

Společnost KLM si je vědoma, že cestování se všemi požadavky souvisejícími s pandemií COVID-19 může být v současné době náročné. A to zejména proto, že se pravidla rychle mění, a navíc se mohou
v jednotlivých zemích lišit. Předběžná validace požadovaných dokumentů v dané destinaci pomocí Upload@Home znamená, že zákazníci si mohou být předem jisti, že jejich doklady jsou v pořádku. Tato kontrola dokladů COVID-19 může také urychlit proces odbavení na letišti.

Účast v systému Upload@Home je bezplatná a dobrovolná. Inovativní digitální samoobsluhou chce společnost KLM svým zákazníkům co nejlépe pomoci se složitými vstupními předpisy cílové země týkajícími se cestovních dokladů COVID-19.

Jak funguje kontrola COVID-19 u společnosti KLM

Online kontrola dokladů COVID-19 od společnosti KLM je nyní k dispozici pro všechny lety společnosti KLM do Amsterdamu a pro lety společnosti KLM z Amsterdamu nebo přes Amsterdam na Curaçao, do Dubaje, Limy, Svatého Martina, Istanbulu, Německa a Španělska. Očekává se, že počet destinací, pro které je služba Upload@Home k dispozici, se brzy zvýší. Zákazníci, kteří si rezervovali let do některé z těchto destinací a mají nárok na tuto službu, obdrží informaci dodatečně. Následně si vyzvednou požadované dokumenty a nahrají je do pěti hodin před odletem. Výsledek jim bude zaslán e-mailem, obvykle do jedné hodiny. Pracovníci společnosti KLM provádějící kontrolu jsou k dispozici od 6.00 do 22.00 hodin středoevropského času.

Na letišti

Všichni zákazníci, kteří ke své cestě potřebují cestovní doklady související s COVID-19, si mohou vyzvednout palubní vstupenku a odbavit zavazadla u odbavovací přepážky na letišti. Pokud si předtím nechali zkontrolovat své doklady online prostřednictvím služby Upload@Home, stačí jim pouze předložit cestovní pas nebo občanský průkaz a případné vízum. Společnost KLM však doporučuje, aby si zákazníci vždy s sebou na letiště vzali tištěné kopie požadovaných dokladů souvisejících s COVID-19, protože je možná budou muset předložit po příletu do destinace.

(pav)

Foto: KLM

spinner