​Golden Support úspěšně vstoupil na polský trh spuštěním systému na letišti Katowice

​Golden Support úspěšně vstoupil na polský trh spuštěním systému na letišti Katowice

13.5. - Golden Support, česká společnost vyvíjející informační systém pro leteckou nákladní přepravu úspěšně vstoupila na polský trh. 4. ledna 2021 spustila svoji první polskou instalaci systému Skyline do ostrého provozu. Ten je nasazen v cargo terminálu Mezinárodního letiště Katowice a využívá jej digitální operátor Silver Cargo Katowice.

„Na přelomu roku 2020 a 2021 jsme spustili cargo handlingový systém Skyline v další zemi střední Evropy, v Polsku. Používá jej operátor Silver Cargo na nákladním terminálu letiště v Katowicích. Díky tomu jsme úspěšně vstoupili na polský trh,“ uvedl Jan Korol, CEO Golden Support, české vývojářské společnosti softwaru pro leteckou nákladní přepravu. „Společnost Silver Cargo Katowice je členem skupiny Grom Cargo Group,“ dodal Jan Korol.

„Protože je nákladní letecká doprava velmi specifickým oborem, není mnoho dodavatelů, kteří by uměli vyhovět našim požadavkům. Golden Support jakožto vůbec prvního externího dodavatele našich IT systémů jsme si zvolili z toho důvodu, že vývojový tým nejen že pochopil naše potřeby, ale připravil a implementoval ve velice krátkém čase řešení šité na míru našim požadavkům. Umožnil nám tak rozšířit své působení z letiště v Poznani i na terminál v Katowicích. Hledali jsme řešení, které nám pomůže procesovat IATA IMP zprávy a zároveň spravovat zásilky v dlouhodobém časovém horizontu. To vše nám Skyline poskytuje,“ řekl Piotr Gromadzki spolumajitel Grom Cargo Poznań a Silver Cargo Katowice.

„Skyline nám umožňuje přímé napojení na celní systém. Zároveň zajišťuje lepší kontrolu dočasného skladu a větší přesnost procesů, včetně zvýšení efektivity a bezpečnosti operací na terminálu v Katovicích,” sdělil Wojciech Gromadzki spolumajitel Grom Cargo Poznań a Silver Cargo Katowice.

Systémy rodiny Skyline společnosti Golden Support momentálně využívá pět nákladních leteckých terminálů ve střední Evropě. Dva z nich jsou cargo terminály v Praze, jeden v Bratislavě, jeden v Košicích a od ledna letošního roku i jeden v Polsku. Golden Support je tak významným lokálním hráčem na poli IT řešení pro leteckou nákladní přepravu. Ve zkušebním provozu je Skyline nasazen ještě na jednom z cargo terminálů letiště v řeckých Aténách.

(lan)

Foto: Golden Support

spinner